חסד במשכן הכנסת

מנכ"ל הכנסת מספר לערוץ 7 על המאמצים לקלוט עוד ועוד עובדים בעלי צרכים מיוחדים. אחת העובדות: "הכנסת היא כמו משפחה שנייה".

חזקי ברוך , כ"ג באלול תשע"ה

מנכ"ל הכנסת, רונן פלוט, סיפר היום (שני) לערוץ 7 כי במהלך כנס מנכ"לי המדינה נחשפו המנהלים לפרויקט של הכנסת המשלב כעשרים עובדים בעלי צרכים מיוחדים.

"קראתי להם לקלוט בכל שנה מספר אנשים לעבודה ואמרתי להם, 'לכם זה מספר קטן, אבל להם זה עולם ומלואו'. אני מאוד מקווה שאחרי הישיבה הטובה שהייתה, ואחרי שהם שמעו את האנשים, בתקציב החדש שיאושר כל משרד ממשלתי יקלוט כמה עובדים".

פלוט אמר כי אמנם כבר היום יש בכנסת ובמשרדי הממשלה האחרים עובדים בעלי צרכים מיוחדים אך השאיפה גדולה הרבה יותר, "לפי דעתנו זה לא מספיק, אנחנו רוצים שכל משרד יקלוט עוד עובדים בכל שנה. אחר נפנה לחברות הציבוריות ונבקש גם מהן, ובסוף נגיע לכל מעסיק ומעסיק. אם כל אחד יעשה מאמץ קטן נוכל לפתור בעיה מאוד גדולה".

תמר קליין שעובדת במדור השמה והשתלמויות בכנסת הסבירה למה היא לא לא מרגישה מיוחדת, "אני חושבת שלכל אחד יש מגבלות, גם אנשים שלא נולדו עם שיתוק. אני נולדתי עם שיתוק מוחין, אבל לכל אדם יש מגבלות בעבודה ומחוצה לה.

"צריך לתת הזדמנויות לאנשים בעלי מוגבלויות כדי לאפשר להם לעבוד במקומות רגילים, כי בעצם אנחנו שווים כמו כל בן אדם אחר".

קליין סיפרה בכאב כי המצב בקרב המעסיקים הוא לא טוב, "החברה הישראלית לא מקבלת את המוגבל, וזה חבל כי אנחנו יכולים לתרום כל כך הרבה. אני מגיעה לפה בכל יום וכיף לי לעבוד פה ואני מרגישה שהכנסת היא כמו משפחה שנייה, ולראות את האנשים שבאים גם למקומות לא כל כך שמחים והם מראים שהם שמחים שאתה בא לפה ושאתה חשוב להם, זה תענוג".

"אני אישית לא מסתכלת על עצמי כעל מוגבלת", היא קובעת בביטחון, "אני מתפקדת כמו כל אחד, אני נוהגת, אני סורגת, יש לי משפחה ואני עושה הכל. יש לי ילדים ואם תשאל אותם זה מה שתשמע. כשאני חונה בחניית נכים הבן שלי אומר לי, 'אמא את לא צריכה לחנות פה, את בכלל לא נכה',  אז זה ממש תלוי מה המסר שאתה מעביר לילדים שלך ולאנשים בחוץ".