הפסד מרגיז: בוסניה גברה על ישראל

במשחק השלישי באליפות אירופה בכדורסל, איבדה ישראל יתרון דו-ספרתי, ונגררה להארכה שהסתיימה בהפסד 86-84.

ניצן קידר , כ"ג באלול תשע"ה

הנקודות שלו לא עזרו הפעם. כספי
הנקודות שלו לא עזרו הפעם. כספי
צילום: האתר הרשמי של פיב"א

הפסד ראשון לנבחרת ישראל בקמפיין האירופי הנוכחי שלה: אחרי ששמטה יתרון דו ספרתי, ונגררה להארכה, הפסידה הנבחרת בסל בשניה האחרונה של הבוסנים, 86-84.

הנבחרת הישראלית עלתה עם החמישיה החזקה שלה, שכללה את גל מקל, רביב לימונד, עומרי כספי, ליאור אליהו ודיאור פישר, ופתחה פער חמש דקות מהפתיחה, 7-13.

דושקו איבנוביץ' הזעיק פסק זמן, אבל זה לא ממש עזר לשחקנים שלו, שלא הצליחו למצוא מענה לריצת 0-11, כשעומרי כספי קולע יותר ממחצית מהנקודות – 15 ברבע הזה, שמסתיים ביתרון 16-29 לישראל.

ברבע השני בוסניה ניסתה לחזור ופתחה עם שתי שלשות מדוייקות, אבל שתי הנבחרות היה שקולות, ולא ממש ממוקדות, והפער מהרבע הראשון אף נסגר מעט, והמחצית נסתיימה ביתרון ישראלי, 35-45.

אבל דווקא הרבע השלישי, לפחות בפתיחתו נראה טוב. הבוסנים נותרו מאחור, וישראל פתחה בבליץ, כשהיא מגדילה את יתרון שלה ומגיעה עד 38-53.

הבוסנים השיבו מלחמה, והצליחו לצמק את הפער, לאט אבל בטוח. ישראל איבדה את הראש וגם את הכדורים, ו-40 שניות לסיום הרבע – היתה התוצאה על הלוח שיוויון 60-60, וכך גם הסתיים הרבע הזה.

יוגב אוחיון פתח את הרבע עם שלשה, אבל הבוסנים הצליחו לעלות ליתרון ראשון 65-63. ליאור אליהו עם סל, ושוב אוחיון מהשלוש החזירו את היתרון לצד הישראלי.

נדנדת הסלים נמשכה כשהיתרון עובר מצד לצד, וישראל, לראשונה בשלושת המשחקים מאז תחילת האליפות, נראית לא מרוכזת.

4:46 דקות לסיום, העלה גורדיץ' את הבוסנים ליתרון 70-68, והיה נראה שישראל פשוט לא מצליחה לחזור למשחק, כששחקניה מרבים לאבד כדורים.

שתי דקות מאוחר יותר הגיע סל השיוויון של ליאור אליהו, והותיר את המשחק פתוח 70-70.

כספי, עם אחת משתיים מהקו, העלה ליתרון נקודה לישראל, הבוסנים החטיאו זריקה אחרי זריקה, למרות שלקחו את ריבאונד ההתקפה, ומן הצד השני ליאור אליהו תיקן בשתי זריקות עונשין והיתרון צמח ל-3, דקה לסיום.

הבוסנים איבדו כדור, ארז אדלשטיין הזעיק פסק זמן כדי לתדרך את שחקניו לרגעי ההכרעה, אבל התדרוך לא השפיעה על היכולת, כשיוגב אוחיון איבד מהצד השני.

החטאות הדדיות ופאולים של ישראל, הביאו את גורדיץ' הבוסני לקו העונשין, שמונה שניות לסיום. השחקן החטיא את הזריקה הראשונה, קלע את השניה, והבוסנים יצאו לפסק זמן, בניסיון לגנוב את המשחק בשניות הסיום.

הבוסנים ביצעו עבירה מהירה על דיאור פישר, שקלע אחת, והגדיל את היתרון לתוצאה 71-74. עוד קליעת עונשין מעבר השני צימקה לשני נקודות יתרון לישראל, שלקחה פסק זמן, כשנותרו 6 שניות עד הבאזר.

הקרב מורט העצבים על עצירת השעון נמשך. שניה מהרגע שהכדור הגיע לידיים ישראליות, ביצעו הבוסנים עבירה, שוב על דיאור פישר, שהחטיא את הראשונה, וקלע את השניה.

הבוסנים רצו להתקפה מהירה, וקיקאנוביץ' ירה שלשה מדוייקת, ושלח את המשחק להארכה.

ההארכה, שהתאפיינה בשיוויון כוחות, הסתיימה בניצחון בוסני, מסל בשנייה באחרונה של קיקאנוביץ', שחרץ את תוצאות הסיום.

למרות ההפסד, שני הישגים מעניינים נרשמו במשחק: ליאור אליהו השיג את המקום החמישי בטבלת הקלעים של הנבחרת בכל הזמנים, ועומרי כספי הצליח להגיע מול הבוסנים למקום ה-12.

לישראל קלעו: כספי  29, מקל 14, אליהו 14, פישר 12, אוחיון 6, לימונד 6, יבזורי 2, דאוסן 1.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il