ירושלים: בני זוג מתו מהרעלת גז

צוותי כיבוי וניטור של מכבי האש הוזעקו למקום בעקבות הדיווחים, פרצו לדירה דרך דירה סמוכה, ובסריקה נמצאו בני הזוג.

חזקי ברוך , כ"ד באלול תשע"ה

זירת האסון בירושלים
זירת האסון בירושלים
צילום: מד"א

גבר ואישה כבני 50 נמצאו הבוקר (שלישי) ללא רוח חיים בדירה ברחוב פנים מאירות שבשכונת קרית מטרסדורף בירושלים.

צוותים של מד"א שהגיעו לדירה בעקבות דיווח על ריח של גז, קבעו את מותם.

צוותי כיבוי וניטור של מכבי האש הוזעקו למקום בעקבות הדיווחים, פרצו לדירה דרך דירה סמוכה, ובסריקה שבוצעה בדירה על ידי לוחמי האש, נמצאו בני הזוג מחוסרי הכרה שהועברו לטיפול צוותי מד"א, כאשר אותרה גם דליפת גז בדירה.

לוחמי האש פינו את כל דיירי הבניין וביצעו פעולות לאיוורור הדירה והבניין. הכוחות עדיין נמצאים במקום לשלילת חומרים מסוכנים אחרים.

אנשי הכיבוי סיפרו כי כאשר נכנסו לדירה שכב הגבר במטבח והאישה שכבה בחדר השינה. על הגז היתה מונחת פלטת ברזל ובאחת הלהבות היה הגז פתוח אך לא דלקה בה אש.

פאראמדיק מד"א נתנאל רפואה שהגיע למקום סיפר, "כשהגענו לרחוב הרחנו ריח חריף של גז מהבניין, לוחמי האש פינו את הבניין מדיירים ויחד איתם כשאני לובש חליפת מיגון מיוחדת נכנסנו לבניין. בתוך הדירה שכבו גבר ואישה כבני 50 כשהם מחוסרי הכרה וללא רוח חיים, ניסינו להעניק להם טיפול רפואי אבל לצערי נאלצנו לקבוע את מותם בשטח". 

רס"ל אודי גל מפקד צוות הכיבוי, שהגיע ראשון למקום, אמר "הגענו לדירה ברחוב פנים מאירות בעקבות דיווח על בני זוג שלא עונים בביתם ולטלפונים שלהם. נכנסנו לדירה דרך החלון מדירה סמוכה, בסריקה מהירה בדירה מצאנו אדם מחוסר הכרה על הרצפה במטבח ובחדר הסמוך נמצאה אישה שגם היא מחוסרת הכרה. כמו כן, הרחנו ריח חריף של גז בדירה ואיתרנו את המקור הדליפה בכיריים כאשר הברז פתוח".

"התחלנו מיד באוורור הדירה ובמקביל הכנסנו למקום את הפארמדיקים של מד"א עם מערכות נשימה שיש ברשותנו. לצערנו לאחר זמן קצר הצוות הרפואי של מד"א קבע את מותם של בני הזוג", הוסיף. טוען....