תכשיטים ואלפי דולרים התגלו בתוך המזרן

מיטה משוכללת ייחודית, שהובאה למחסן ארגון "יד שרה" כתרומה, הכילה גם "מטמון" בלתי צפוי, שהושב במהרה לבעליו.

נתנאל כ"ץ , כ"ד באלול תשע"ה

"תכולת" המזרן
"תכולת" המזרן
צילום: יד שרה

מיטה יחודית, שנרכשה מארגון "יד שרה" והיתה בשימוש הוחזרה לאחרונה למחסן הארגון, והפעם כתרומה ליד שרה.

ישראל ארנד, מנהל מחסן המיטות ביד שרה, בדק את תקינות המיטה המשוכללת וכשהרים את כיסוי המזרן גילה רוכסן. כשפתח ארנד את הרוכסן מצא "כספת" מאולתרת. מטמון ובו אלפי דולרים במזומן, תכשיטי זהב ושעונים.

אחרי שהתעשת מההפתעה מיהר ישראל לקיים את מצוות "השבת אבידה", ואיתר את התורם, שנדהם מגילוי המטמון החבוי.

אורי לופוליאנסקי, מייסד ונשיא יד שרה, שיבח את ישראל ארנד על פעולתו. "זו דרכה של יד שרה, מצוה גוררת מצווה, פעילות חסד אחת גוררת ומביאה למעשה חסד נוסף. אשריך שזכית".

תוך שעות הגיעו התורם עם רעייתו לבית יד שרה בירושלים. "אנשים אמרו לי שהמיטה שווה הרבה כסף ושכדאי שאמכור אותה. עניתי להם שאבא שלי תרם כל חייו - ואני אתרום את המיטה. נעזרנו בעבר הרבה ביד שרה והחברים שלי גם הציעו לי לתרום אותה ליד שרה. התקשרתי אליהם ואחרי כמה ימים הם הגיעו לקחת אותה. בסופו של דבר התרומה חזרה אלי"...", אמר בהתרגשות.

"אבא היה צורף ידוע בתל אביב. נתנו לו צמיד שהוא יצר לאשתי ורצינו שהוא יתאים אותו לבת שלנו. אחרי פטירתו חיפשנו אותו ולא מצאנו...אנחנו כל כך מתרגשים שהוא חזר...מלבד השווי, יש לתכשיטים הללו ערך סנטימנטלי רב. יד שרה צדיקים, לא רואים כזה דבר. אם לא היינו תורמים ליד שרה, בכל תחנה אחרת, לא היינו מקבלים את החפצים הללו חזרה", הוסיף