צפו: אביו של מלאכי משמח חתן וכלה

אליעזר רוזנפלד, אביו של מלאכי הי"ד ברך אמש זוג בחתונה בבנימין, "זוהי נחמתי הקטנה הפרטית של בניין בית עדי עד, בית חם ואוהב".

חזקי ברוך , כ"ד באלול תשע"ה | עודכן: 19:31

אליעזר רוזפלד תוקע בשופר
אליעזר רוזפלד תוקע בשופר
צילום: מתניה אופיר עבור אפי עטיאס

צילום: מתניה אופיר עבור אפי עטיאס

המוסיקאי ונגן החתונות, אליעזר רוזנפלד, ברך אמש (שני) בהרגשות חתן וכלה שעמדו תחת חופתם ותקע בשופר.

רוזנפלד ששכל שני בנים ואח בחר לצטט מתוך ספר מלאכי, "אני מאחל לכם להיות שותפים ושהלבבות יהיו מחוברים עמוק עמוק למשפחה ולכם. הנה אנחנו בימים שלפני ימי התשובה ואחד מהנביאים שכולו נחמה ותקווה מסיים בספר מלאכי, 'הנה אנוכי שולח לכם את אליהו לפני בא יום ה' הגדול והנורא'. והפסוק ממשיך 'והשיב לב אבות על בנים ולב בנים על אבותם'".

"אנחנו מבינים בפשטות שהגאולה תבוא כש'השיב לב אבות על בנים ולב בנים על אבותם', כשכל עם ישראל יחזור בתשובה, כשכל יהודי ויהודי יחזור לתורה ומצוות, ואנחנו צריכים לקחת את זה קצת הלאה, קצת קדימה אלינו לתוך הבית שלנו, לא רק לצפות ש'הם שם' יעשו תשובה אלא אנחנו בתוך הבית שלנו".

האב השכול ביקש להוסיף הסבר נוסף, "כל אחד בפני עצמו בתשובה הפרטית שלו וכל אחד בתשובה של הבית שלו, והשיב לב אבות על בנים, שלב אבות יקבל את הבנים את הבנים בצורה עמוקה. שכל אבא ירגיש שהבן שלו זה היהלום הגדול והוא שומר עליו והוא לא סוגר את הדלת בפניו והוא מקבל אותו כמו שהוא, בגיל התבגרותו ובוודאי ביום הזה שהוא כבר בוגר ולקבל אותו כפי שהוא גדל והבין, לקבל את שפתו, לקבל אותו בשולחן שבת בכל אמירותיו, בכל בקשותיו". 

"מצד שני גם הבנים צריכים לדעת שההורים יודעים משהו, והם מבינים מהו נער מתגבר ובוגר מבינים מה זה חיי נישואים, ואפשר לשמוע להם ולכבד אותם, ולא להגיד 'אבא שלי לא מבין אותי, לא יודע מה אני רוצה ולהתחמק ולסגת מהבית'. אלא צריך כל בן וכל נער מתגבר להבין ולדעת שהבית שלו זה המקום הכי הכי אהוב שהוא ירצה לחזור לשם זה המבצר שלו והמקום הכי חם", הוסיף רוזנפלד.

רוזנפלד סיים באיחול לזוג שעמד תחת החופה, "הנה אנוכי שולח לכם, זוג יקר, אני מאחל לכם הרבה ילדים וילדות. שגם אתם תרגישו כזוג שהמקום הכי אהוב והכי יקר זה הבית שלכם. כשתצאו ללימוד או לעבודה שכל הזמן תחשבו רק על הבית שלכם שאתם בונים אותו. תזכו שכל ילד שלכם ירגיש שזה המקום הכי אהוב והכי יקר. וזוהי נחמתי הקטנה הפרטית של בניין בית עדי עד, בית חם ואוהב, וזוהי נחמת עם ישראל וגאולת עם ישראל".