צפו: רמי קלינשטיין בסבסטיה

במופע לציון ארבעים שנות התיישבות הופיע רמי קלינשטיין בפני מאות צופים בגן הלאומי סבסטיה שבשומרון. "אהבתי אותך שומרון".

ערוץ 7 , כ"ה באלול תשע"ה

קליינשטיין בשומרון
קליינשטיין בשומרון
צילום: דוברות מועצת שומרון

מאות בני אדם השתתפו אמש (שלישי) בהופעת הזמר רמי קלינשטיין בגן הלאומי סבסטיה שבשומרון.

באירוע צוינו גם 40 שנות התיישבות בשומרון והוקרן סרט המתאר את התקדמות השומרון והשינויים מרחיקי הלכת שנעשו בו בעשור האחרון. בין השאר ניתן היה לראות שהשומרון גדל בשנים האחרונות פי 6 משאר חלקי הארץ.

קלינשטיין פתח את המופע בשיר "קרוב אל ליבך" וסיפר כי זו הפעם השנייה שהוא מופיע בסבסטיה. בשירו "אהביני" הוסיף הזמר את המילים "אהבתי אותך שומרון". גולת הכותרת הייתה שירו "מתנות קטנות" שבמהלכו ירד קלינשטיין לשיר עם ילדי השומרון.

יוסי דגן, ראש המועצה האזורית שומרון, בירך על קיום האירוע דווקא בסבטיה - הסמל של ההתיישבות ביהודה ושומרון ואמר "המופע הזה, דווקא כאן דווקא עכשיו, הוא הוכחה נוספת לניצחונה של ההתיישבות. התרבות היא זו שמסמלת את הנצחון הסופי על אלו המבקשים לעצור את התפתחותה של ההתיישבות".

יצוין כי המופע נערך כחלק מפרויקט "בימות פיס", במסגרתו נערכים 100 מופעי תרבות בכל רחבי הארץ, בדגש על יישובי הפריפריה. יו"ר מפעל הפיס, אלוף (מיל') עוזי דיין, אמר כי "הכפלת תקציב התרבות ואמנות מאפשר לנו לקדם ביתר שאת את התרבות הישראלית למען הקהילה ומיזם 100 המופעים מוכיח זאת". עוד אמר דיין: "השומרון הוא חלק מארץ ישראל ותרבות צריכה להגיע לכל חלקי ארץ ישראל". 

צילום: מאיר ברכיה

צילום: מאיר ברכיה