הגולשים ימנעו מ"בצלם" מאה אלף אירו?

גולשים מישראל התגייסו על מנת להבטיח שארגון "בצלם" לא יזכה בתחרות שערכה ממשלת הולנד בין מיזמי זכויות אדם.

ידידיה בן אור , כ"ו באלול תשע"ה

ארגון השמאל הקיצוני "בצלם" איבד את הבכורה בתחרות שמקיימת ממשלת הולנד בין מיזמי זכויות אדם, לאחר שבראשיתה הוביל בפער משמעותי על פני המתחרים.

מדובר בתחרות שבה מתבקשים הגולשים ברשת להצביע עבור הפעיל או הארגון הראוי בעיניהם, ומי שזוכה במירב ההצבעות מקבל מממשלת הולנד תקציב בסך 100 אלף אירו, שערכם שווה לכ-432 אלף שקלים.

שורה של פעילי רשת, ובתוכם אנשי הארגונים "ישראל שלי" ו"אם תרצו", חשפו את התחרות ואת העובדה שארגון השמאל הקיצוני "בצלם" מוביל בה בפער משמעותי.

הארגונים הציעו לגולשים לתמוך במועמדת אלטרנטיבית, Phyoe Phyoe Aung, שהיא פעילת זכויות אדם בבורמה, במטרה למנוע את הזכייה מ"בצלם".

ואכן, נכון לזמן כתיבת שורות אלו המאמץ נושא פירות, והפעילה מבורמה זוכה לתוצאה טובה הרבה יותר מזו של "בצלם", שעברו למקום השני.

עם זאת, המאמץ לא הושלם כפיה שהסביר בצהריים פעיל הימין לב סולודקין בפוסט נוסף שפרסם.

"בזכות התגייסותנו למלחמה נגד "בצלם" - המועמדת הבורמזית עלתה למקום הראשון בפער מטורף, ועכשיו היא צריכה לשלוח זר פרחים לכל עם ישראל. אבל מלאכתנו עוד לא הושלמה. שימו לב - על פי תקנון התחרות, שלושת המקומות הראשונים הם אלו שיגיעו לשלב הסופי של התחרות. כלומר, אנחנו צריכים להעיף את "בצלם" מהשלישיה הפותחת. החל מרגע זה, אתם מתבקשים *להפסיק* להצביע למועמדת הבורמזית - ולהתחיל להצביע למועמד Maziar Bahari - פעיל זכויות אדם שפועל נגד המשטר האיראני. כך תעשו מצווה כפולה - לדפוק את "בצלם" ולדפוק את האיראנים", כתב.

סולודקין חידד את המסר והבהיר, "להפסיק להצביע למועמדת מבורמה. להצביע לאיראני. התחרות נמשכת שבוע, ואנחנו נעדכן באופן שוטף למי להצביע, בהתאם ללוח התוצאות".