הרב עמאר מיישר קו עם יו"ר המועצה הדתית

לאחר שהותקף בחריפות על ידי הרב הראשי האשכנזי, ארגן יו"ר המועצה הדתית בירושלים כנס כשרות וזכה לתמיכה נלהבת של הרב עמאר.

חיים לב , כ"ו באלול תשע"ה

פיוס? הרב עמאר
פיוס? הרב עמאר
צילום: פלאש 90

הרב עמאר מיישר קו עם יו"ר המועצה הדתית: בכנס מיוחד לקראת ראש השנה והחגים שנערך במלון רמדה בירושלים הביע הראשון לציון הרב שלמה עמאר את התפעלותו הרבה מתנופת הפעילות במערך הכשרות בעיר.

טרם חתם על תעודות המהדרין לשנה החדשה, הודה הרב עמאר לכל המשגיחים שעושים את עבודתם נאמנה ומקפידים שלא ייכנסו שום קולות והיתרים למקומות המהדרין אלא עמלים לתת ל'ציבור המהדרין' לקיים את רצונו ובחירתו ולהשאיר את רמת כשרות המהדרין כבעבר.

יו"ר המועצה הדתית, יהושע ישי, שיזם וארגן את הכינוס המיוחד סיפר למשתתפים על ההיערכות הגבוהה בכל מחלקות המועצה לקראת החגים. "הצלחת המערכות השונות בשירותי הדת בעיר גם בימים אלו של לחץ, עומדת בזכות התכנון המוקדם שבו נטלו חלק כל עובדי האגפים במסירות מבעוד מועד".

בין יתר דבריו לקראת השנה החדשה, ביקש ישי להתייחס לשנה שחלפה: "לאחרונה הותקפנו מצד בעלי אינטרסים על אי יושרה וניהול תקין לכאורה. ואני אומר לכם בפה מלא אין ראויים מאתנו לשמש דוגמה ומופת לכל מערכת כשרות באשר היא בארץ. ואתם המשגיחים אחראים לעבודת קודש זו לצד המפקחים והנהלת האגף".

לפני כחודש וחצי שיגר רבה של ירושלים, הרב אריה שטרן, מכתב בהול לראשון לציון הרב הראשי לישראל, יצחק יוסף, שבו הוא כותב כי יו"ר המועצה הדתית יהושע ישי מונע ממנו לפקח באופן ראוי על מערך הכשרות בירושלים.

במכתב מציין הרב שטרן כי ישי נתן הוראה למפקחים שלא לשתף עימו פעולה. "חמור מזה, עוד נוסף היום כשנכנסו שלא ברשות ללשכתי והוציאו משם את רשימת המשגיחים שהייתה אצלי ונחוצה לי במסגרת אחריותי על מערך הכשרות כולו".

הרב מוסיף כי "צריך לציין שכל זה נעשה לאחר שמצאנו ממצאים חמורים בכמה עסקים שאסור להשלים עמהם. לכן הנני מבקש את התערבותכם המיידית כדי שלא נצטרך להודיע על הסרת האחריות שלנו על הכשרות בעיר".

יו"ר המועצה הדתית בירושלים, יהושע ישי, מסר אז בתגובה, "לצערי שוב אני נזון מהתקשורת לא ראיתי מכתב כזה והבנתי שאני גם לא מכותב. אין חולק שלרב שטרן יש את מלוא הסמכות לקבוע מדיניות הלכתית בתחום הכשרות".

"אני נמצא שם כדי לתת לו את מלוא הגבוי והעזרה אולם יש לפעול בהתאם למנהל תקין לא ייתכן שינתנו הוראות למשגיחים או למפקחים על ידי מזכיר הרב, במקרים מסוימים אף ללא ידיעת הרב, וכל זאת מעל ראש הנהלת אגף הכשרות", הוסיף. "הדברים נאמרו והובהרו על ידי על פה במפורש לרב, ואף קיימתי שיחת הבהרה למפקחי הכשרות, ישיבה בה נכחו כ - 20 איש. לצערי הוא בחר להפוך את הדברים ולהציג אותם כפי שהציג לרב יוסף".