גאווה ישראלית: מנוע החיפוש הרפואי הראשון

מנוע החיפוש הרפואי הראשון בעולם מחבר אנשים לבתי החולים הטובים ומאפשר ליהנות משקיפות בהשוואת פרמטרים כמו איכות, עלות וזמינות.

אלירן אהרון , כ"ט באלול תשע"ה

מוני מילכמן
מוני מילכמן
צילום: אלירן אהרון

Archimedicx מתכוונת לשנות את פני שוק שירותי הרפואה, באמצעות מנוע חיפוש חדש, חכם ואובייקטיבי, שתשיק החברה במסגרת פסטיבל DLD Innovation בתל אביב.

הגישה הייחודית ומוכוונת-הלקוח של ארכימדיקס, מעצימה את יכולתם של צרכני הבריאות ברחבי העולם לחפש, בתשע שפות שונות, את בית החולים המתאים ביותר בעולם למצבם הבריאותי ולהליך הרפואי לו הם זקוקים, באופן ה"תפור" בדיוק לצרכיהם.

הדאטה בייס מורכב ממיליוני פריטים שנאספו לאורך זמן רב על ידי צוות מנוסה של חוקרים הממוקם בבלגיה. האלגוריתם המתוחכם מזהה, מעריך ומשווה את הפרמטרים השונים כדי להגיע לתוצאה אמינה ובלתי משוחדת עבור כל אחד ואחד מבתי החולים שבתוך רשימת בתי החולים הטובים בעולם.

המתודולוגיה של Archimedicx קיבלה הסמכה מ-HIMSS Europe, מקבוצת HIMSS הבין-לאומית, ארגון גלובלי, ללא מטרת רווח, הממוקד בשיפור מערך שירותי הבריאות באמצעות טכנולוגיות מידע (IT). מדובר בשירות רפואי מקוון חדש, בלתי משוחד, המספק רף גבוה במיוחד של אמון ושקיפות לחולים המחפשים אופציות לטיפול רפואי איכותי.

"טרגדיה אישית של אחותי היחידה, שנפלה קורבן לבחירה שגויה כאשר נזקקה לטיפול רפואי פשוט יחסית, גרמה לי להבין עד כמה מוגבלת היכולת שלנו כצרכני בריאות לבחור את בית החולים המתאים ביותר לצרכינו", אומר מוני מילכמן, מייסד ומנכ"ל החברה. "עד עתה, לא הייתה שום דרך לסייע למיליוני גולשים המחפשים מדי יום את בית החולים המתאים ביותר להליך הרפואי הספציפי לו הם זקוקים, בלי שיתבלבלו או יוטעו".

"כלים לחיפוש אמין והזמנת שירותים קיימים כבר בשווקים אחרים כמו: נסיעות, שירותים פיננסים, קמעונאות ועוד, אולם עד עתה, לא בתחום הבריאות, שהוא הרבה יותר קריטי", אומר מילכמן. "הגיע הזמן לכלי כזה".