במכבי ת"א מודים: "נתנו להם יותר מדי כבוד"

אכזבה גדולה במכבי ת"א לאחר התבוסה הכואבת בלונדון, לצ'לסי האנגלית בתוצאה 4-0. יוקאנוביץ': "יש לנו עוד המון במה להשתפר"

נרי וייס , ד' בתשרי תשע"ו

שחקני צ'לסי חוגגים. פערי הרמות גדולים
שחקני צ'לסי חוגגים. פערי הרמות גדולים
צילום: רויטרס

לא כך ציפו וקיוו במכבי תל אביב לפתוח את שלב הבתים של ליגת האלופות, אליו חזרו לאחר 11 שנים של היעדרות. אמנם פערי הרמות בין צ'לסי האנגלית למכבי הישראלית היו ידועים וגדולים עוד טרם המשחק אמש ביניהן, אך בצד הצהוב האמינו כי ביכולתם להוציא תוצאה טובה הרבה יותר מזו שסיימו איתה את המשחק הראשון שלהם בשלב הבתים של ליגת האלופות.

גם מאמן הצהובים, סלבישה יוקאנוביץ' הביע את אכזבתו מפערי הרמות הגדולים שבאה לידי ביטוי ביכולת שחקניו לאיים על האנגלים. "אמנם שיחקנו נגד יריבה חזקה מאוד, אבל אני מצפה שבמשחק הבא נוכל לעשות יותר ולהיות יותר תחרותיים". 

"כל היריבות חזקות מאוד, ואנחנו נצטרך להיות חזקים יותר כדי להתחרות ברמה הזו", הסביר המאמן הסרבי ששיחק בעברו במדים הכחולים של קבוצת הפאר האנגלית צ'לסי. "יש לנו עוד המון להשתפר, בהרבה דברים" סיכם יוקאנוביץ'.

מי ששיחק גם הוא במדים הכחולים בעברו, וכעת משחק בעמדת הבלם אצל הצהובים, הוא הבלם טל בן חיים. בן חיים הציג משחק חלש מאוד וגם הוא יודע כי לא כך מצופה ממנו ומחבריו לקבוצה. "ספגנו שני שערים מיותרים, אבל בכל זאת. תמיד הכי קל לדבר בדיעבד אחרי המשחק. בתוך המשחק משחקים נגד שחקנים מהשורה הראשונה, ובסך הכול אנחנו מאוכזבים מהתוצאה. אנחנו לא משחקים שחקן אחד, כל אחד יכול היה לתת יותר", עם זאת הבלם הישראלי הסתייג כשאמר כי "הפערים בין מכבי תל אביב לצ'לסי גדולים".

מי שממנו ציפו בצד הצהוב לעשות את ההבדל הוא הכוכב של הקבוצה, ערן זהבי. גם זהבי, כמו יתר חבריו לקבוצה הציג משחק נרפה ללא אף סכנה כמעט לעבר שער האנגלים. "זה היה קשה, כיבדנו אותם קצת יותר מדי, לא הפעלנו עליהם לחץ, לא חטפנו להם מספיק כדורים. הם עשו מה שהם רוצים על המגרש, ובמשחקים כאלה אם אתה לא מתעלה, המשחק נראה כמו שהוא נראה. נלמד מזה וננסה לקחת את הדברים מהמשחק הזה למשחקים הבאים. קיבלנו סטירה, ונתמודד איתה".

זהבי התייחס למעמד המרגש של חזרה לליגת האלופות לאחר 11 שנים, כשאמר "לא יודע אם רעדו לנו הרגליים, אבל חיכינו, היינו מהוססים, וכשאתה מהוסס מול שחקנים כאלה הם יודעים מה לעשות. ידעתי שלא נהיה דומיננטיים, אבל יש פערים שאפשר לסגור במשחק קבוצתי יותר טוב ועם קצת יותר אגרסיביות. לא עשינו את זה".

בעוד שבועיים תארח מכבי את דינמו קייב האוקראינית באצטדיון סמי עופר שבחיפה. אם רוצים הצהובים לתקן את הרושם הרע מהמשחק אמש, עליהם יהיה לנצח את האוקראינים בחיפה. 


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il