"לממש ההבטחות התקציביות למיגון הר הזיתים"

במכתבו לאלקין, טען מילר כי העובדה שהטיפול בהר הזיתים מצוי תחת שליטת גופים רבים – מקשה על מימוש ההבטחות

חיים לב , ד' בתשרי תשע"ו

הר הזיתים
הר הזיתים
צילום: מאיר סלע

יו"ר 'התנועה למען ירושלים ותושביה' חיים מילר פנה לשר לעניני ירושלים זאב אלקין, בעקבות מעשי הוונדליזם בהר הזיתים וקרא לו לרכז את כל הטיפול בהר הזיתים במשרדו.

לדבריו, יש לממש את כלל הבטחות התקציביות שהוכרזו פומבית לטובת מיגון ההר.

כזכור, ועדת השרים לענייני ירושלים המליצה בעבר לממשלה להקצות עשרות מיליוני שקל שבעזרתם יותקנו מצלמות ברחבי ההר, יוקם חדר בקרה שיפעל 24 שעות ביממה בכל ימות השבוע ויהיה מעקב מול סביב המתרחש בהר. כל התרחשות אמורה להיות מדווחת און-ליין למשטרה ולכוחות הביטחון.

השדולה למען ירושלים בכנסת אף עודכנה בעבר על ידי משרדי הממשלה כי הוקצו משאבים לשיפוץ אלפי מצבות, הקמת גדרות ושערים, ברזיות ושבילים, וחדר מידע למבקרים במקום. לדברי מילר, למרות שחלק מהתקציב מומש, חלק הארי עדיין לא בוצע.

"מסיכום הדיונים בעבר עלה כי כל המקרים הביטחוניים שאירעו לאחרונה בהר הזיתים, נובעים מאי סיומם של הפרויקטים שתקציבים למימושם כבר הובטחו לפני מספר שנים", אמר מילר שהבהיר כי יפנה ליועץ המשפטי לממשלה וידרוש מממנו הסברים על אי ביצוע ההחלטות.

עוד הוסיף כי העובדה שהר הזיתים מצוי תחת שליטת גופים רבים – מקשה על מימוש ההבטחות. "מדובר במשרד לענייני דת, משרד השיכון, מועצת בתי העלמין, הרשות לפיתוח ירושלים, המשטרה ועוד כל אלה הם לדעתי רעה חולה שגורמת שהבעיות לא נפתרות ומשרד אחד זורק את האחריות למשנהו", אמר והוסיף כי "אני קורא לך לרכז את הנושא במשרד לענייני ירושלים שזכית לעמוד בראשו ולהביא סוף לבזיון הר הזיתים ועיר הקודש ירושלים".