מראים לטרוריסטים: רוחו של עמ"י לא תישבר

פעילי "אם תרצו" חילקו דגלי ישראל, חולצות ומדבקות לעוברים ושבים בכניסה לעיר העתיקה. "אנו מרימים את דגל הריבונות בירושלים".

רפאל לוי , ד' בתשרי תשע"ו

מחלקים דגלים בשער יפו
מחלקים דגלים בשער יפו
"אם תרצו"

פעילי תנועת "אם תרצו" מחלקים היום (חמישי) דגלי ישראל, חולצות וסטיקרים לעוברים והשבים בשער יפו, במטרה לרומם את רוח העם על רקע המהומות וטרור האבנים בירושלים.

היוזמה הגיעה בתגובה לרציחתו של אלכסנדר לבלוביץ הי''ד בשכונת ארמון הנציב על ידי מיידי אבנים ולאור ההתפרעויות בהר הבית כנגד כוחות משטרה ומג"ב.

הפעילים חילקו אלפי דגלי ישראל במטרה לעורר את הגאווה הלאומית ובמטרה להגביר את הנוכחות הישראלית בעיר העתיקה.

מתן פלג, מנכ"ל תנועת "אם תרצו" מסר כי "הגענו לכאן היום על מנת לצבוע את העיר העתיקה בצבעי כחול לבן ולהראות לטרוריסטים שרוחו של עם ישראל לא תשבר בעקבות הפיגועים וגלי האלימות החוזרים ונשנים. ירושלים היא בירתו הנצחית של עם ישראל ואנחנו לא מתכוונים לוותר עליה".

המשנה לראש העיר דב קלמנוביץ' השתתף גם הוא באירוע ואמר, "המצב הביטחוני המעורער השורר בירושלים אינו יכול להימשך עוד. בעצם חלוקת דגלי ישראל, סמל הריבונות, היום בשער יפו, אנו מרימים את דגל הריבונות השלמה בירושלים.

"לא לחינם הניפו הצנחנים בכותל ומעל הר הבית את דגל ישראל, לא לחינם קרא מוטה גור את קריאתו האלמותית 'הר הבית בידינו'. זה הזמן ליישם את אותה קריאה ולהחזיר את השקט והביטחון לבירה״, הוסיף קלמנוביץ'.