נס משמים בדרך לירושלים

רכב ישראלי הותקף היום (ראשון) בין הישוב תקוע בגוש עציון להר חומה בדרום ירושלים.

עוזי ברוך , ז' בתשרי תשע"ו

סלע במושב
סלע במושב
צילום: מייל מהשטח

רכב ישראלי הותקף היום (ראשון) בסלעים שידו ערבים בין הישוב תקוע בגוש עציון לשכונת הר חומה מדרום לירושלים.

ברכב נסעו אב, אם ותינוקת כבת חצי שנה שבנס לא נפגעו. נזק כבד נגרם לשמשות הרכב.

האב סיפר כי סמוך למחסום הגיחו לעבר המשפחה רעולי פנים עם בלוקים ותקפו את המשפחה. אבן אחת חדרה מקדמת הרכב, עברה מעל התינוקת, פגעה בכיסא האחורי ונבלמה.

ראש האופוזיציה הרצוג הגיב בחריפות לאירוע, "שנים רבות מכוניות לא הותקפו מידי יום בדרך לבירת ישראל וברחובותיה כפי שקרה לפני שעה קלה. במהלך הבחירות ביבי איים שאנחנו נכניס את דעא"ש לירושלים ובגללנו אזרחי ישראל ייאלצו להגיע לכותל בנגמ"שים. האבסורד הוא שתחת המשמרת שלו זה בדיוק מה שקורה, אמהות ותינוקות מותקפים ומאויימים בצאתם מהבית. זו תוצאה של מנהיגות חלשה שלא יודעת לשמור על ביטחון אזרחי ישראל"

נציין כי מדובר באירוע נוסף בימים האחרונים נגד אזרחים כוחות הביטחון. רק הלילה הושלכו שני בקבוקי תבערה לעבר מבנה בשכונת נוף ציון, הסמוכה לג'בל מוכבר בירושלים. אחד מהם חדר לתוך בית, התלקח וגרם לנזק.  במקביל, עצרו הלילה כוחות משטרה ומשמר הגבול ארבעה חשודים בהפרות סדר בירושלים. בסוף השבוע נעצרו 27 חשודים ביידוי אבנים ובקבוקי תבערה.

בתוך כך היום ערך נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין ביקור תנחומים בבית משפחתו של אלכסנדר לבלוביץ' הי''ד, אשר נרצח כשרכבו נרגם באבנים בערב ראש השנה סמוך לפיגוע האבנים של היום.

בתו של אלכסנדר הי''ד, יוספה, סיפרה לנשיא כי היא עובדת בבית אל, ושוחחה עם אביה על החשש שלה מיידוי אבנים. "אמרתי לאבא שלי שאני מפחדת לעבוד בבית אל בגלל האבנים. אבא אמר לי- אין לך מה לפחד אם חלילה יקרה משהו תמשיכי לנסוע".

הנשיא השיב לה, "אי אפשר להסכים לזה, לא בבית אל או ברחובות ירושלים- לא נקבל מציאות כזו בשום פנים ואופן. אבן הורגת ואנחנו חייבים לפעול בתבונה ובנחישות".

הנשיא חיבק את ילדיו של אלכסנדר ז"ל בחום, ואמר בצער: "אבא יכול להיות גאה בכם, אתם משפחה לתפארת. צר לי שאני פוגש בכם בנסיבות כל כך קשות. אנחנו צריכים להיות נחושים אל מול הטרור, לא ניתן לו להכריע אותנו״.

המידע על התקיפה הבוקר הגיע באמצעות "המייל האדום"