"גאולת קרקעות והתיישבות - מהמשימות החשובות"

שר התחבורה ישראל כץ לקראת ערב ההשקה לקרן לגאולת קרקעות אומר: "ישנה חשיבות אדירה לגיוס משאבים לגאולת אדמות בכל הארץ".

ידידיה בן אור , ז' בתשרי תשע"ו

ישראל כץ
ישראל כץ
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

שרים, חברי כנסת, ראשי ערים, ראשי מועצות, פעילים וראשי סניפים בליכוד ובבית היהודי מדגישים בקריאה מיוחדת כי "גאולת קרקעות והתיישבות הינן מהמשימות החשובות בדורנו".

הקריאה מתפרסמת לקראת ערב ההשקה לקרן החדשה לגאולת קרקעות שיתקיים מחר, יום שני, בירושלים.

שר התחבורה ישראל כץ הדגיש היום "הגיע הזמן לחדש את הקופה הכחולה, ולחבר אותה למשימות והאתגרים של ישראל כיום. ישנו גם צורך חינוכי, של שיתוף העם בבניין הארץ וההתיישבות. כמובן שישנה חשיבות לגיוס משאבים פיננסיים הנחוצים היום כל כך לגאולת אדמות בכל חלקי הארץ".

שר החקלאות ופיתוח הכפר, אורי אריאל, ציין "יש לנו משימה להמשיך ולסייע להגדיל את ההתיישבות היהודית בכל רחבי הארץ וכמובן ביהודה ושומרון ביתר שאת, זו משימה שאני מגויס אליה, ואני מאמין כי הקמת קרן שתגאל קרקעות ברחבי הארץ בכלל וביהודה ושומרון בפרט תסייע בהצלחת המשימה החשובה".

השרה לשוויון חברתי, גילה גמליאל, מברכת על מיזם הקופה הלאומית "אני בטוחה כי הקופה הלאומית תיצור את קשר הזהות והשייכות שהיה חסר כל כך בתקופת הגירוש מגוש קטיף. התגייסותי למאמץ באה מתוך ההבנה כי עם ישראל אכן רוצה לראות בהמשך ההתיישבות היהודית בכל רחבי יהודה ושומרון. זהו מיזם חשוב מאין כמותו, בדרך ללגיטימציה כלל ישראלית להתיישבות".

סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן הוסיף,  "זוהי עת חשובה ליוזמה מסוג שכזה, שכן, התנגדויות רבות מעכבות את פיתוח ההתיישבות היהודית בכל רחבי יהודה ושומרון. ישנה חשיבות גדולה לחינוך לשותפות בתנועת ההתיישבות, חינוך לאהבת המולדת ורגבי האדמה שלה וחינוך לבניין הארץ. ומכאן, ברכתי לתנועת נחלה ליוזמה הברוכה לגאולת הקרקעות הרבות הפזורות ומחכות למתיישבים וליישובים יהודיים".

חברת הנהלת תנועת 'נחלה', דניאלה וייס, מברכת את קריאת השרים' "אמנם בשטח ישנה הקפאה שקטה, אבל באמצעות חלוקת הקופות לכל בית ובית במדינת ישראל אני מאמינה כי נוכל להשפיע על מקבלי ההחלטות בכדי שיבטלו את ההקפאה השקטה ויתעלמו מלחצי השמאל והעולם. קריאתם של חברי הממשלה מחדדת את העובדה כי אכן יש רצון מצד הרשות המבצעת להמשיך את פיתוח יהודה ושומרון במטרה ליישב בהם עוד ועוד יהודים ולבנות בהם יישובים רבים".