הרכבת הקלה תאריך שעות הפעילות לקראת יו"כ

הנהלת הרכבת הקלה נענתה לפנייית המשנה לראש עיריית ירושלים והודיעה כי זמינות הרכבת תתוגבר מחר, ליל יום כיפור.

אורנית עצר , ח' בתשרי תשע"ו

הרכבת הקלה
הרכבת הקלה
צילום: אריה מינקוב

אלפי מבקרים ומתפללים צפויים להגיע החל ממחר בערב לירושלים בכלל ואת הכותל המערבי בפרט ללילה של סליחות, קדושה וחווייה ייחודית.  

בעקבות כך, פנה המשנה לראש עיריית ירושלים דב קלמנוביץ להנהלת חברת סיטיפס, המפעילה את הרכבת הקלה בעיר, על-מנת שיאריכו את שעות פעילות הרכבת, כיוון שיש לה תחנה סמוכה לכותל.

בפנייתו של קלמנוביץ נכתב "כידוע, אנו נמצאים בעיצומם של הימים הנוראים ועשרת ימי תשובה, תקופה בה נוהגים בית ישראל להרבות בתפילות ובאמירות הסליחות. לעיר ירושלים נוהרים בתקופה זו המוני אנשים כדי לזכות באמירת הסליחות ברחבת הכותל המערבי. בימים אלו נערכים גם סיורי סליחות מאורגנים ותפילות מאורגנות לאמירת הסליחות, המתחילות לרוב בשעה 24:30".

בהמשך נכתב כי סביב הכותל המערבי מצטבר עומס תחבורתי גדול מאוד ועל כן מבקש קלמנוביץ להאריך את שעות פעילות הרכבת.

הנהלת הסיטיפס ומשרד התחבורה נענו לבקשתו של קלמנוביץ, ולפני שעה קלה התקבלה ההחלטה שזמינות הרכבת תתוגבר מחר, ליל יום כיפור, ואף יוארכו שעות פעילות הרכבת עד 2:00 לפנות בוקר, כך שמתפללי הסליחות יוכלו להחנות את רכביהם בחניונים ולהגיע לכותל ברכבת הקלה.

קלמנוביץ אמר לאחר שהבקשה נענתה: "אני מודה למשרד התחבורה ולהנהלת סיטיפס שנענו לבקשתי. הארכת שעות פעילות הרכבת מחר היא תקדים, ואני מקווה כי תיהפך למסורת. הארכת שעות התחבורה הציבורית בלילה שלפני ערב יום כיפור הנה דבר שיקל לא רק על תושבי הבירה, אלא גם לבאים מחוץ לעיר בלילה האחרון של הסליחות לכותל. המוני בית ישראל יוכלו להגיע מחר, לבקר בכותל המערבי ולחוות את קדושת המקום והיום".