כבוד מעבאס לילד שהוביל תקיפת החייל

יו"ר הרש"פ אירח במעונו אירוע לכבוד מוחמד תמימי, הילד שהוביל לתקיפתו האלימה של חייל צה"ל בידי ערביות.

שמעון כהן , ח' בתשרי תשע"ו

נבי סאלח, התפרעות
נבי סאלח, התפרעות
צילום: פלאש 90

ברשות הפלשתינית ממשיכים לתת גיבוי לטרור האבנים. יו"ר הרש"פ, מחמוד עבאס, הביע את הערכתו לילד הפלשתיני, בן למשפחת תמימי, שמרדף של חייל אחריו הוביל לתקיפתו מהאלימה של החייל בידי נשים פלשתיניות, כפי שתועד, צולם ופורסם.

נזכיר כי לפני שבועות אחדים התעורר פולמוס סביב צילומיו של חייל צה"ל שביצע מרדף עצמאי אחרי ילד פלשתיני שיידה אבנים לעבר כוח צה"ל. כזכור, בשלב מסוים מצא החייל את עצמו לבדו כשהוא מוקף נשים פלשתיניות שתקפו אותו בתחילה בצעקות ובהמשך במכות ובנשיכות.

החייל שניסה לתפוס את הילד, בן למשפחת תמימי האחראית ללא מעט היתקלויות ועימותים עם חיילי צה"ל, מצא את עצמו מנוע מלהגיב לתקיפה. את המקום עזב רק לאחר דקות ארוכות בהן קרא לסיוע מחבריו לכוח שהיו במרחק מה ממנו.

כאמור, הילד מיידה האבנים שצולם כשהוא מגובס בידו האחת, עובדה שהוסיפה למתקפה התקשורתית והבינלאומית על החייל ועל צה"ל, זכה לכבוד פלשתיני רב כאשר אירוע שהתקיים לכבודו נערך במשכנו של יו"ר הרש"פ, אבו מאזן.

במכון 'מבט לתקשורת הפלשתינית' מדווחים כי באירוע המדובר שנערך לכבוד בני משפחת תמימי, שיבח עבאס אותם והדגיש כי "ההתנגדות העממית הבלתי-אלימה נגד הכובש מהווה נשק עוצמתי בידי העם הפלסטיני", כלשונו.

ב'מבט' מתרגמים את הדיווח על האירוע כפי שהופיע בעיתון הרש"פ, אל חיאת אל ג'דידה: "במהלך קבלת הפנים של משפחתו של הילד מוחמד אל-תמימי, שיבח הנשיא את אומץ לבה של משפחת אל-תמימי ואת האופן שבו היא עומדת מול עריצות הכיבוש ותקיפות חייליו... הנשיא הדגיש כי ההתנגדות העממית הבלתי אלימה נגד הכובש מהווה נשק עוצמתי בידי העם הפלסטיני''.