בבנימין: ספר תורה לזכר סרן נתן כהן הי"ד

הכנסת ספר תורה התקיימה אתמול במכינת 'אלישע' בצופית שבבנימין. הספר נתרם לזכר סרן נתן כהן הי"ד שנהרג ב'צוק איתן'.

אורנית עצר , ט' בתשרי תשע"ו

הכנסת ספר תורה במכינת 'אלישע'
הכנסת ספר תורה במכינת 'אלישע'
צילום: דורון שעאר

300 מתושבי נווה צוף ותלמידי מכינת 'אלישע' בשכונת צופית שבבנימין השתתפו אתמול (שני) בצעדה לכבוד הכנסת ספר תורה למכינה.

ספר התורה נתרם למכינה לזכר קצין שריון, בוגר המכינה, סרן נתן כהן הי"ד שנהרג במלחמת 'צוק איתן'. בצעדה השתתפו תלמידי ובוגרי המכינה, משפחת כהן, תושבי הסביבה וקצינים ולוחמים מחטיבת השריון, ביניהם מח"ט 401 ושני המג"דים האחרונים בגדוד 46 של כהן הי"ד. את הצעדה כיבד בנוכחותו אבי רואה, ראש מועצת יש"ע וראש המועצה האזורית מטה בנימין.

לאחר הצעדה התקיימה חנוכת הרחבת בית המדרש של המכינה וקביעת מזוזה בהשתתפות סגן שר הביטחון, ח"כ הרב אלי בן דהן, ח"כ ניסן סלומינסקי יו"ר ועדת חוקה, הרב בלס רב הישוב וישראל גנץ סגן ראש המועצה.

בטקס דברי הברכה סיפרו הוריו של סרן נתן כהן הי"ד, "כוח הנתינה בנתן היה גורם מרכזי בחייו ולמעשה היום גם כשהוא לא איתנו הנתינה שלו ממשיכה ומתפשטת".

ישראל גנץ, סגן ראש המועצה, אמר לתלמידים, "עשו את בית המדרש הזה של מכינת אלישע כמקום הקבע שלכם, גם אם מדובר בשנה או שנתיים, היא תשפיע לכם על כל החיים"

הרב יצחק נסים, ראש המכינה, אמר, "אחד הדברים שעושים אותנו מיוחדים כעם הוא שאדם שלא הכיר את נתן הי"ד, תורם לזכרו ספר תורה למקום בו הוא למד לפני השירות הצבאי".

יוני קונפורטי, מנכ"ל המכינה, הוסיף, "המכינה גדלה ואיתה בשעה טובה גדל בית המדרש, ואנחנו זוכים לחנוך את בית המדרש החדש של המכינה. בית המדרש של מכינת אלישע שימשיך להוסיף קומה חדשה של מידות, תורה ועשייה למען עם ישראל".