משליך הרימון: רציתי להפחיד את 'המתנחלים'

פעילות משותפת של המשטרה והשב"כ חשפה את משליך הרימון על ישיבת ההסדר ביפו, מחבל ערבי תושב העיר, נגדו הוגש הבוקר כתב אישום.

עוזי ברוך , י"א בתשרי תשע"ו

רימון
רימון
צילום: Thinkstock

משטרת מרחב יפתח והשב"כ עצרו לאחרונה את חאפז קונדוס, מחבל ערבי תושב העיר יפו, בחשד שהשליך את הרימון לעבר ישיבת ההסדר "שירת משה" בעיר לפני כשלושה שבועות וחצי.

משליך הרימון, שנכלא בעבר ל-28 שנים בגין עבירות ביטחון, הודה בחקירתו בשב"כ במעשה. לדבריו, מטרתו הייתה להפחיד את 'המתנחלים', כלשונו, מהישיבה ולגרום להם 'לשבת בשקט'. במסגרת חקירתו אף שחזר את המעשה. 

עם תום החקירה הגישה היום (חמישי) הפרקליטות לבית המשפט המחוזי בתל אביב כתב אישום נגד קונדוס בן ה-57 אשר מואשם בעבירות של החזקת נשק ונשיאה, איומים בנסיבות מחמירות ופגיעה בקבוצה דתית ממניע גזעני.

מפקד מרחב יפתח, ניצב משנה דוד גז, הבהיר את החשיבות שבפענוח המהיר של האירוע, "מדובר באירוע חמור בעל נפיצות גבוהה אשר עלול היה לפגוע פגיעה משמעותית בדו הקיום שאנו עמלים לשמר ביפו".

"במעצר הזה, כמו גם בפעולות נוספות שמשטרת מרחב יפתח מקיימת בשטח, אנו מעבירים מסר חד משמעי לכל מי שינסה לפגוע בדו קיום, ערבים או יהודים, אנו נדע להגיע אליו ונמצה עימו את הדין", הוסיף.