"פעם ראשונה במקום שאבא שלי נרצח"

ניר לבלוביץ', בנו של אלכסנדר לבלוביץ' הי"ד, הגיע עם סיור של עיתונאים זרים למקום בו נרצח אביו, ודרש למצוא פתרון למצב.

אלירן אהרון , י"א בתשרי תשע"ו

ניר לובלוביץ'
ניר לובלוביץ'
צילום: אלירן אהרוןטוען....

לשכת העיתונות הממשלתית ערכה הבוקר (חמישי) סיור לעיתונאים מהעיתונות הזרה המוצבים בישראל בעקבות גל הטרור הפוקד את ירושלים בתקופה האחרונה.

במהלך הסיור פקדו העיתונאים את המקומות בהם אירעו פיגועי טרור בירושלים בתקופה האחרונה, ובין היתר את המקום בו נרצח אלכסנדר לבלוביץ' הי"ד בלילה הראשון של ראש השנה.

בנו של אלכסנדר, ניר, הגיע גם הוא למקום על מנת ליטול חלק במאמץ ההסברתי, וסיפר לערוץ 7 מעט על תחושותיו, "נכנסתי ישר פנימה אבל זו בעצם הפעם הראשונה שלי במקום שאבא שלי נרצח".

ניר הוסיף ושיתף, "התחושות הן תחושות של עצב, תחושות של פספוס, אני חושב שזאת המילה הכי מדויקת למצב שבו אנחנו נמצאים. ברגע אחד הבן-אדם הכי חשוב לך בחיים נעלם לך מהחיים ואתה מרגיש פספוס, ואתה שואל את עצמך למה? למה זה קורה? למה זאת סיטואציה שמגיעה לך או לנו?".

בהמשך התייחס ניר למשמעות של רצח אביו, "המוות של אבא שלי הוא כבר לא מוות פרטי, הרגשנו את זה הרבה בשבעה. זה כבר חלק מהתרבות הישראלית והתרבות הישראלית הפכה להיות כזאת שמוות ושכול הם חלק ממנה ולפעמים אפשר לעצור ולשנות דרך. אותי לימדו שאם הולכים באותה דרך כל הזמן והמצב לא משתנה צריך אולי ללכת באיזה שהוא כיוון אחר ולחשוב על פתרון. לא מתפקידי להמליץ על פתרון אבל אני בטוח שיש פתרון. לא משנה מה הדרך שיבחרו צריך למצוא פתרון למצב בישראל ובירושלים בפרט".

"המצב שאבא שלי נקלע אליו  נראה לי שנגרם מאוזלת יד", העריך ניר והוסיף, "הגיע הזמן שהמציאות תשתנה כי מגיעה לנו מציאות אחרת".