ליברמן: "הציבור הפך לבן ערובה של החרדים"

יו"ר מפלגת "ישראל ביתנו" תוקף את החלטת משרד הכלכלה שלא לאפשר עבודות פיתוח של רכבת ישראל בשבתות. ''לא הגיוני ובלתי נסבל''.

חזקי ברוך , י"ב בתשרי תשע"ו

אביגדור ליברמן
אביגדור ליברמן
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

יו"ר מפלגת "ישראל ביתנו", ח"כ אביגדור ליברמן, תוקף (שישי) את החלטת משרד הכלכלה להפסיק את עבודות הפיתוח והתשתית של הרכבת בשבתות.

"החלטת משרד הכלכלה היא חוליה נוספת בשרשרת ההחלטות של הממשלה שהפכה את הציבור הרחב לבן ערובה של המפלגות החרדיות בקואליציה", אמר ליברמן. "עיכוב של שנתיים בחניכת הקו המהיר לירושלים וביטול רכבות אחרונות ביום שישי ורכבות ראשונות במוצאי שבת היא פגיעה קשה בחיילים הרבים המשתמשים ברכבת ובאזרחים העובדים.

"זהו דבר לא הגיוני ובלתי נסבל שלא יכול להתקיים במדינה נורמאלית", הוסיף ח"כ ליברמן, "על ראש הממשלה להתערב בעניין ולהורות מיד על החזרת המצב לקדמותו".

מוקדם יותר הבוקר נודע כי משרד הכלכלה ביטל את ההיתרים שניתנו לרכבת ישראל לעבודות פיתוח ותשתית בשבתות. בהנהלת הרכבת אומרים כי להחלטה זו ישנן השלכות משמעותיות הן על המשך פיתוחה של רשת המסילות ברחבי הארץ והן על רווחת הנוסעים.

בין השאר מזהירים ברכבת מפגיעה בתנועת הנוסעים והחיילים בימי שישי ובמוצאי שבתות, וכן מדחייה בשנתיים של פתיחת הקו המהיר לירושלים.

ממשרד הכלכלה נמסר בתגובה: "מדיניות משרד הכלכלה בכל הקשור למתן היתרים לעבודה בשבת במקרים דחופים, לא השתנתה. על פי הנחיית שר הכלכלה אריה דרעי ומשרד הכלכלה, יידרשו מעתה חברות ממשלתיות שרוצות היתר לעבודה בשבת, לצרף לבקשה את אישור השר הממונה. אם רכבת ישראל רוצה היתר עבודה בשבת, היא נדרשת לצרף לכל בקשה את חתימת שר התחבורה, ישראל כץ, וההיתר יינתן לה".