המפכ"ל הבא: חובש כיפה, אב לשבעה

מפכ"ל המשטרה שיובא לאישור ועדת טירקל הוא סגן ראש השב"כ. בן 52 מהמרכז, נשוי ואב לשבעה ילדים.

אלירן אהרון , י"ב בתשרי תשע"ו

השר ארדן בכנס ירושלים, הבוקר
השר ארדן בכנס ירושלים, הבוקר
ניסים לב

השר לביטחון פנים גלעד ארדן הודיע כי סגן ראש השב"כ, ר', הוא המועמד החדש למפכ"ל המשטרה.

ר', בן 52, "מתנחל" לשעבר וכיום מתגורר במרכז, נשוי ואב לשבעה ילדים. המינוי יובא לאישור הממשלה בכפוף להמלצת הוועדה המייעצת למינוי בכירים בשירות המדינה בראשות השופט בדימוס יעקב טירקל. 

הוא שירת בחטיבת צנחנים, בתפקידים האחרונים בצה"ל שימש כמפקד פלחה"ן 35, סמג"ד 50, בשנת 88 הצטרף לשירות הביטחון הכללי, היה חבר שירות במעמד המקביל לאלוף בצה"ל.

בשב"כ שימש כראש מרחב יהודה שומרון וירושלים לאחר מכן ראש מרחב דרום בשב"כ, אגף מבצעים ואחראי על תהליכי בניין הכוח בשירות, תכנון אסטרטגיה, פרוייקטים טכנולוגיים ועוד.

הוא בעל תואר ראשון ושני במדעי המדינה של האוניברסיטה בחיפה ותל אביב. במקביל סיים תואר שני בקרימנולוגיה באוניברסיטה העברית בירושלים.

אבי נעים יו"ר וועדת הביטחון בשלטון המקומי וראש מועצת בית אריה איש שב"כ בעברו אמר לערוץ 7 "אני מברך על הבחירה המעולה של השר ארדן. ר' הוא מבכירי השב"כ ואף היה מועמד לתפקיד ראש השב"כ. בעל ניסיון מבצעי עשיר של עשרות שנים, איש שטח ובעל חשיבה יצירתית.

אני משוכנע שר' יעשה במשטרת ישראל את המהפכה הנדרשת והעמוקה וישקם את תדמיתה ויכולותיה לבלי הכר. מדובר במינוי נכון של אדם נחוש וחסר פשרות, אוהב ארץ ישראל. ניסיונו הרב ועולם הערכים שספג והנחיל לפקודיו בשירות ביטחון כללי הם ללא ספק מה שמשטרת ישראל ועם ישראל זקוקים לו כעת. לך בכוחך זה והושעת את ישראל".