גרמן חזרה מקניות: אין ירקות, אין עופות

"עם קצת תכנון ניתן היה לדאוג לייבוא מחו"ל. ידעו שהחגים צפופים, שגם הערבים חוגגים", תקפה השרה לשעבר. "שמישהו בממשלה יתעורר".

חזקי ברוך , י"ג בתשרי תשע"ו

ירקות
ירקות
פלאש 90

חברת הכנסת יעל גרמן (יש עתיד), שרת הבריאות לשעבר, זועמת על המחסור החמור במרכולים ברחבי הארץ לקראת חג הסוכות.

"חזרתי עכשיו מסיבוב הקניות השבועי שלי, מה זה כעוסה... ב'שופרסל שלי', היו עגבניות ב 8.90 שלא ניתן לאכול אותן, אולי לעשות מהן רסק. בחנות אחרת היו עגבניות יפות ב... 20 ש"ח לק"ג", סיפרה גרמן בעמוד הפייסבוק שלה.

לדבריה, כל מרכיבי הסלט הישראלי נעלמו מהמדפים. "על מרק עוף בכלל אין מה לדבר - אין עופות!!! מחיר הירקות משקף את אוזלת היד של הממשלה בהורדת יוקר המחייה. ואת חוסר האכפתיות של רשתות המזון הגדולות.

"עם קצת תכנון, ניתן היה לדאוג לייבוא מירדן, יוון או טורקיה. כולם ידעו שהחגים צפופים, שגם הערבים חוגגים את חג הקורבן, שיהיה מחסור בירקות ובעופות. ומה עשו???? כלוםםםם!!!!", תיארה ח"כ גרמן.

היא תקפה את הממשלה וקראה לשרי האוצר והכלכלה להתעורר, "להתחיל לדאוג באמת להורדת המחירים, זה אפשרי, עם קצת תכנון והרבה אכפתיות".

נציין כי שר החקלאות אורי אריאל הורה עוד לפני החגים לאפשר יבוא חופשי של עגבניות ומלפפונים מכל מדינות העולם, בהמשך להחלטתו לפתוח את ענף הבשר לייבוא אשר כבר הביאה להורדת מחירים, אולם נראה שעדיין קיים מחסור חמור בחנויות המזון.