בתו של גל הירש נגד אמנון אברמוביץ'

מאורי הירש הגיבה בפייסבוק לביקורת שהשמיע פרשן חדשות 2 על אביה ולפיה אם רצה לתרום למדינה "יכול היה להיות מורה או עובד סוציאלי".

עדו בן פורת , י"ד בתשרי תשע"ו

גל הירש הבוקר
גל הירש הבוקר
צילום: יוני קמפינסקי

בתו של תא"ל במיל' גל הירש, המועמד לשעבר לתפקיד המפכ''ל, הגיבה בחשבון הפייסבוק שלה לדבריו של פרשן חדשות 2 אמנון אברמוביץ' נגד אביה.

בתוכנית "אולפן שישי" בערוץ 2 מתח אברמוביץ' ביקורת על הירש שבחר להיות איש עסקים ולעשות לביתו, מאז שפרש מצה''ל.

''אחת הרעות החולות של החברה הישראלית זה שכולם רוצים הכול", אמר אברמוביץ', "אתה רוצה גם לעשות כסף, גם כבוד, גם שררה גם לדבר על ערכים. מי שרצה לתרום תשע שנים, יכול היה ללכת להיות מורה, מחנך, עובד סוציאלי...". 

מאורי הירש, הבת של, הגיבה בחריפות בפייסבוק וכתבה "מר אברמוביץ', אנחנו לא חושפים בדרך כלל את פעילותו של אבא שלי למען החברה, אבל לנוכח דבריך הבוטים באולפן שישי בפני כל עם ישראל, לא הותרת לי ברירה ואני מעלה כאן דברים שהיית מגלה בתחקיר עיתונאי בסיסי".

"גל הירש", סיפרה, "מחנך למנהיגות כבר שבע שנים כראש עמותת נעם בתל-חי. העמותה מחנכת מאות בני נוער בשנה למנהיגות מבוססת ערכים; מרצה, חבר הנהלה ויו"ר המכון למנהיגות העתיד בשדרות זה שמונה שנים; מרצה בבתי ספר תיכוניים ובתנועות נוער בפני אלפי בני נוער לפני גיוס; משתתף במשימות הסברה למען מדינת ישראל בארץ ובעולם".

מאורי הירש הוסיפה כי אביה מסייע שנים ארוכות למשפחות רבות בישראל, "השתתף במבצעי הצלה רפואיים רבים (בסתר); מיוצרי הקשר בין צה"ל לבין בית השנטי בפרויקט 'דרך ערך'; מסייע כבר שנים בגיוסם לצה"ל של בעלי מוגבלויות (בסתר); משתתף בפעילויות לחלוקת מזון לנזקקים; סיוע לשיפוץ מועדוני נוער; ליווי פצועי צה"ל באגף השיקום של משרד הביטחון.

"מרצה בכל קורסי הפיקוד וההדרכה בכוחות הביטחון; סיוע לזק"א לאורך שנים; וחוץ מכל זה – שירות מילואים אינטנסיבי, פעיל, של מאות ימי מילואים, לצד הובלת חברה המספקת מקומות עבודה רבים למשפחות רבות בישראל. ועוד דברים, שאבא לא סיפר לי".