הרב עמאר: "מנעו ממני להיכנס לרב עובדיה"

הרב עמאר התייחס ליחסיו עם הרב עובדיה יוסף זצ"ל ולפרשיית הרבנות שהובילה למתיחות רבה ביניהם ואמר כי נמנע ממנו להציג את דעתו

חיים לב , ט"ו בתשרי תשע"ו

הרב שלמה עמאר והרב אריה שטרן
הרב שלמה עמאר והרב אריה שטרן
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

כשלש שנים אחרי סאגת הבחירות לרבנות הראשית, התייחס בערב חג הסוכות רבה הספרדי של ירושלים הרב שלמה עמאר ליחסיו עם הרב עובדיה יוסף זצ"ל  ולפרשיה הכאובה שהובילה למתיחות רבה ביניהם.

"אני ראיתי את המאבק הקשה של בתי הדין וכל מיני גזרות שאני נאבקתי בהן, וחששתי ורציתי איש שיש לו ניסיון בזה והצעתי מה שהצעתי - אבל דעתי לא התקבלה", סיפר הרב עמאר בראיון לאתר החרדי 'בחדרי חרדים'. "ביקשתי לבוא לפני הרב היו לי דברים לומר לו ולשטוח את מה שבליבי. לא יודע אם היה מישהו בעולם שעשה את רצונו כמוני, אני יכול לומר את זה במלוא מובן המילה, בכל התחומים, מפני הרגשת הגדולה והקדושה שלו.

הרב עמאר מספר כי היו אנשים שמנעו ממנו להיכנס לפני הרב עובדיה ולהציג את עמדתו. "היו אנשים שהיה נוח להם לעבוד אחרת, שמנעו ממני להיכנס לרב, אמרו שאני לא רוצה לבוא וזה גרם למתח. אבל ברוך השם המתח הזה התפוגג, והייתי אצלו בערב כיפור ואחר כך דיברנו עוד ומכל הדברים ראיתי לא רק שהוא היה לו לב טוב ואמר אני מוחל מוחל ואהבתנו אהבת עולם כתמיד, וזה לשונו. היו דברים שאני לא מספר כדי לא לפגוע באחרים שהוא אמר, שמזה היה לי ברור כשמש שהוא הבין את כל הנעשה וזה נותן לי ישוב הדעת.

עוד טען הרב עמאר כי בחר שלא להשיב למחרפיו. "היו דברים שאנשים התערבו והדברים ידועים... פעם אמרתי שאני לא מתכונן להמשיך, ואמר לי למה אמרת שאתה לא תמשיך? שאלתי אם אני יכול להסביר והרב אמר לא, רק תבטיח לי שלא תגיד עוד לא, תשב בשקט וזהו. וביקש שאבטיח לו ועל כן שתקתי ולא עשיתי מצידי שום פעולה לקדם, ולא יכלתי להגיד לא כי הבטחתי לרב. בסוף הפכו את המצב כאילו חיפשתי בכל מחיר. דברים שבאמת הוציאו אותם מהקשרם.

"אני כתבתי לעצמי את הדברים והכול ברור ואני יכול להוכיח, אבל אני מעדיף כדי שלא להרבות מחלוקת לא השבתי מעולם. דברים שלא היו ולא נבראו. בני וקרובי אמרו לי יש לך הוכחות תוציא. אמרתי זה לא יעזור וזה רק ירבה ריב ומדון. אני תמיד הייתי איש שלום ותמיד מחלתי ותמיד עשיתי שלום בין איש לאשתו ואני לא הולך להפוך את ההנהגה שלי אפילו אני אהיה הקורבן".