ההומואים נגד רבה של ירושלים

אנשי "הבית הפתוח" בירושלים זועמים על דבריו של הרב שלמה עמאר לפיהם הציבור "מואס ונגעל" מלהט"ב.

רעות הדר , ט"ז בתשרי תשע"ו

הרב עמאר
הרב עמאר
צילום: פלאש 90

אנשי "הבית הפתוח" בירושלים זועמים על דבריו של הרב שלמה משה עמאר, רב העיר, אשר אמר כי הציבור "מואס ונגעל" מהומואים ולסביות, וכי "זה לא דבר טבעי ולא דבר נורמלי".

בראיון לאתר "בחדרי חרדים" התייחס הרב עמאר לקהילת הלהט"ב וציין כי בירושלים התופעה פחותה יותר מבשאר הארץ. "תופעה כזאת תתמעט ותתבטל מאליה, כי רוב הציבור נגעל מזה ומואס בזה. הם מנסים היום לתת לזה לגיטימציה בבית המחוקקים ובבתי המשפט, אבל זה לא דבר טבעי ולא דבר נורמלי".

בבית הפתוח תוקפים את הרב הראשי לירושלים ואומרים כי מדובר ב"להט"בפוביה" שהולכת ומתפשטת בחברה הישראלית. "הצלקות מאירוע הדקירה במצעד הגאווה עוד לא הגלידו, והקהילה הגאה בירושלים בפרט ובישראל בכלל נמצאת בתהליך החלמה ושיקום.

"על רקע זה, הרב עמאר בוחר להשתמש בתורה על מנת להעמיק את השנאה וכדי לתקוף קהילה מוחלשת, מודרת ואשר ממשיכה להיאבק למען ביטחון אישי ושוויון זכויות", אמרו.

נציין כי בראיון לאתר החרדי גינה הרב עמאר את מעשה הרצח שביצע ישי שליסל במצעד הלהט"ב בבירה ואמר "לפעמים, כאשר נלחמים בכוח משיגים ההפך. כמו זה שהלך ועשה מעשה שלא יעשה, הוא לא בית דין והוא לא יודע מה אסור ואין לו שום הצדקה. מעשה נורא של שפיכות דמים ושום דבר לא יכול להצדיק אותו. הוא גרם נזק שלא ישוער לכל היהודים".

"התורה קראה לזה תועבה ובוודאי אנחנו צריכים למצוא את הדרכים הנכונות איך להילחם בצורה יותר מחושבת", הוסיף הרב.