זועבי: ישראל קרובה למשטר הנאצי

"כל עוד יש פלישה להר הבית של מתנחלים, של קיצוניים ושל המשטרה - אז תהיה גם התנגדות", הבהירה חברת הכנסת מהרשימה הערבית.

עדו בן פורת , ט"ז בתשרי תשע"ו

חנין זועבי
חנין זועבי
צילום: פלאש 90

צילום: אביחי מנחם, "חוזרים להר"

לאחר ההשתוללות של חבר הכנסת ג'מאל זחאלקה הבוקר (שלישי) בהר הבית, חברת הכנסת חנין זועבי מבהירה כי "ההתנגדות", כלשונה, תימשך , ורמזה שישראל קרובה בהתנהלותה לנאצים.

"זה חוצפני ובריוני להשוות את הדרישה להגן על זכותם של מוסלמים להתפלל במקום שלהם למשטר הנאצי. כולם גם יודעים מי יותר קרוב למשטר הנאצי - חברת הכנסת חנין זועבי או מדינת ישראל והשר אלקין", אמרה לגלי צה''ל. "כל עוד יש פלישה, וזאת פלישה ולא זכות, של מתנחלים, של קיצוניים ושל המשטרה - אז תהיה גם התנגדות".

שר הקליטה זאב אלקין מהליכוד אמר בתגובה כי "לתפיסתה של חנין זועבי, האדיאולוגיה הזאת שצריכים להיות מקומות נקיים מנוכחות יהודית - מה שהיה בתקופה הידועה לשמצה של מלחמת העולם השנייה - זאת תפיסה מקובלת ונורמאלית. אם חס וחלילה יהודים עולים להר הבית אז זה נורא ואיום, צריך להתפרע, ואם שוטרים עולים לעשות סדר אז הם אלה שאשמים".

בתוך כך, יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, קרא ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין, להעמיד לדין את חבר הכנסת זחאלקה בעקבות ההתפרעות בהר הבית. "הגיע הזמן שזחאלקה וחבריו יבינו שלא רק הר הבית איננו ביתם - מדינת ישראל אינה ביתם", אמר ליברמן.