ליגת האלופות: עוד הפסד למכבי ת"א - הפעם בבית

הצהובים מת"א קיוו למחוק את התבוסה הכואבת מול צ'לסי אל מול עשרות אלפי אוהדיה. רצונות לחוד ומציאות לחוד. הצהובים מפסידים 2-0.

נרי וייס , ט"ז בתשרי תשע"ו

שחקני מכבי הערב, אחרי עוד החמצה
שחקני מכבי הערב, אחרי עוד החמצה
צילום: יששכר רואס

אפשר היה להרגיש את זה כבר בדרך. בכבישים, ברחובות הסמוכים, באלפי האוהדים שעשו את דרכם לעיר חיפה הצפונית. מכל הארץ הם הגיעו, בכדי לדחוף את קבוצתם האהובה ובכדי לקבל את חזרתו של מפעל ליגת האלופות, המפעל הבכיר ביותר באירופה, שחזר לארץ לאחר חמש שנות היעדרות. 

הטירוף התחיל הרבה לפני שריקת הפתיחה כשהאוהדים הצהובים עודדו בהמוניהם שעה לפני שריקת הפתיחה. 

אחרי שפתחו את דרכם במפעל הבכיר עם תבוסה כואבת לצ'לסי האנגלית בתוצאה 4:0, המכבים מתל אביב אירחו הערב (שלישי)את דינמו קייב האוקראינית בידיעה שאם רוצים הם לסיים במקום אחר מלבד המקום האחרון, הם חייבים לזכות בכל שלוש הנקודות במשחקם הביתי מול האוקראינים.

עם זאת, האוקראינים נמצאים עדיין ברמה אחת מעל הצהובים, כשאלה מציגים חוד קטלני ובלמים איכותיים.

הוכחה ליכולת הכיבוש של החלק הקדמי האוקראיני הגיע מהר, ליתר דיוק, כבר בדקה הרביעית כשירבולנקו מצא את עצמו לבדו מול שוער הצהובים ראיקוביץ' הסרבי הצעיר, ולא התקשה לכבוש את הראשון במשחק, לזכות האורחים.

הצהובים נתקלו בקשיים מול הקישור האוקראיני, ובכל זאת בדקה התשיעית מצאו חבריו של ערן זהבי את הכוכב הגדול של מכבי, וזה הרשית לשער האורחים מאוקראינה, אך השער נפסל בטענת נבדל מוצדקת.

במשך 20 הדקות לאחר מכן, המשחק התנהל באמצע המגרש כשהצהובים ניסו לתקוף את השער האוקראינים אך ללא הצלחה. בדקה ה-30, שוב מי אם לא זהבי, שהצליח לשבור את מלכודת הנבדל אך לא את השוער שממול והכדור יצא לקרן.

המכבים לא ניצלו את הקרן וכמעט שזו עלתה להם בספיגת שער נוסף שרק בזכות השוער הצעיר ראיקוביץ' והבלם איתן טיבי לא עלתה בידם של האורחים. האוקראינים הלכו לאחור והתל אביבים ניסו להשוות אך חוסר ריכוז של החלק ההתקפי מנע זאת מהם.

המחצית השניה נפתחה בדיוק כמו זו הראשונה, כשהפעם לאוקראינים לקח 5 דקות לכבוש משריקת הפתיחה. שוב חוסר אגרסיביות בהגנת הצהובים עלתה להם בשער, 2:0 לאורחים מאוקראינה. 

ביציעים, על אף כמות קהל לא מבוטלת כלל של האוקראינים, הייתה ידם של הצהובים על העליונה כשעשרות אלפי האוהדים לא הפסיקו לשיר ולעודד את קבוצתם.

האוקראינים שוב הלכו לאחור ואפשרו לצהובים לתקוף, אך אלה לא השכילו לנצל זאת וככל שהמשחק התקרב אל סיומו, כך הלך ותש כוחם של התל אביבים שנראו כבר שלא מאמינים בעצמם שיכולים לכבוש ולכפות שיוויון.

בסיום הצהובים מפסידים גם בבית, 2:0 לדינמו קייב ונראים בדרך להשוות את ההישג השלילי של מכבי חיפה בליגת האלופות, 0 שערים ו-0 נקודות בשלב הבתים של המפעל הבכיר. ככה זה כשקבוצה אחת תלויה בשחקן אחד שנמצא לא במיטבו.

במשחק מקביל בבית, מנצחת פורטו את צ'לסי האנגלית בתוצאה 2:1 ועולה לראשות בית 7. 

:
זהבי. עוד משחק שלא ירצה לזכור יששכר רואס


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il