משטרת ישראל: תותר הכנסת דגלי ישראל לסכנין

במחוז הצפוני של משטרת ישראל נערכים למשחק הרגיש בין בית"ר י-ם לבני סכנין. ציר מאובטח, 600 שוטרים ובידוק קפדני.

נרי וייס , י"ז בתשרי תשע"ו

אוהדי בית"ר עם דגלי ישראל בסכנין. יותרו להכניס
אוהדי בית"ר עם דגלי ישראל בסכנין. יותרו להכניס
צילום: פלאש 90

מפגש בין בית"ר ירושלים לקבוצת הכדורגל בני סכנין, המייצגת את המגזר הערבי בליגת העל שבכדורגל, תמיד מסקרן, מותח, רגיש ונפיץ. יהיה מצבן המקצועי של שתי הקבוצות הללו אשר יהיה, היריבות בין השתיים היא הרבה יותר מיריבות ספורטיבית.

שתי הקבוצות אמנם פתחו את העונה בליגת העל שבכדורגל בצורה מגומגמת, אך נראה שלא זו הסיבה שישנה היענות מועטה למשחק מצד אוהדי בית"ר. המתיחות בין האוהדים לבעלים טביב בנוסף לבדיקות הקפדניות ולתחושת העויינות, הן הסיבות לצפי מועט של אוהדים ירושלמים שיגיעו לאצטדיון דוחא שבסכנין.

אמש (שלישי) קיימו במחוז הצפוני של משטרת ישראל הערכת מצב לקראת המשחק ביום שני הבא, כששם הודיעו כי תותר כניסת 400 אוהדים ירושלמים בלבד, ולכן גם מספר השוטרים שיאבטחו את המשחק ירד לכ-600 בלבד, ירידה ניכרת ביחס לכמות האבטחה בשנים עברו.

שינוי נוסף לקראת המשחק בין השתיים הוא הגעתם של אוהדי בית"ר אל האצטדיון בסכנין עם רכביהם הפרטיים. בכל שנה הועמדו לרשות הירושלמים הסעות מחניון פארק אוסטרליה, אך בעקבות מעשי השחתה רבים מצידם של האוהדים הבית"רים, אף חברת הסעות לא רצתה לקחת את העבודה ובכל מקרה אוהדי בית"ר ילוו על ידי משטרת ישראל לאורך ציר מאובטח עד להגעתם אל האצטדיון.

בתום הערכת המצב אמרו במחוז הצפוני של משטרת ישראל כי "כוחות המשטרה יתפרסו החל משעות אחר הצהרים המוקדמות לאורך הצירים לצורך אבטחת האירוע ושוטרי תנועה יכוונו את תנועת כלי הרכב של אוהדי הקבוצה האורחת מפארק אוסטרליה דרך ציר שתוכנן מראש ומאובטח לאורך כל הדרך ללא שאטלים. כל זאת, תוך צמצום הפגיעה בשגרת חיי העיר סכנין. 

במשטרת ישראל ביקשו להקדים כשעתיים לפני שריקת הפתיחה את הגעת האוהדים הירושלמים, "בכדי לאפשר בידוק קפדני לכלל האוהדים כתנאי כניסה לאצטדיון. לא נאפשר למאחרים להיכנס ללא בידוק גם אם המשחק כבר החל". 

סוגיה שעלתה לפני הערכת המצב שקיימו במחוז הצפוני של משטרת ישראל היא הכנסת גדלי ישראל ושאר דגלים אחרים אל יציעי האצטדיון. בתחילה נראה היה כי משטרת ישראל מתכוונת לאסור את הכנסת הדגלים הישראליים אל תוך תחומי המגרש כשאלה חששו כי הדגלים יגרמו להתססת האוהדים הערבים.

בתום הערכת המצב אמרו במשטרה כי דגלי ישראל יורשו להיכנס אל תוך המגרש בסכנין, אך "לא תותר הכנסת ציוד עידוד שאינו ספורטיבי כדוגמת ציוד פירוטכני וכן הכנסת דגלים עם סממנים פוליטים או מתריסים לתחומי המגרש". 

אווירה מתוחה תמיד. בית"ר מול סכנין פלאש 90

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il