הישג לחוקרים מבן גוריון בתחרות בארה"ב

צוות המחקר של האוניברסיטה זכה בפרס הראשון בקטגורית הפרויקט הטוב ביותר בתחום הבריאות והרפואה, בזכות פיתוח מערכת לטיפול בסרטן

אורלי הררי , י"ז בתשרי תשע"ו

הצוות הישראלי, שזכה בפרס בארה"ב
הצוות הישראלי, שזכה בפרס בארה"ב
צילום: דוברות אוניברסיטת בן גוריון

צוות מאוניברסיטת בן-גוריון בנגב, השוקד על פיתוח מערכת "בומרנג", המבוססת על הנדסה גנטית למטרת השמדת גידול סרטני, זכה השבוע במקום הראשון בקטגוריית הבריאות בתחרות הבינלאומית היוקרתית iGEM 2015 בבוסטון, ארה"ב.

לצד זכייתו בפרס הראשון, הצוות מאוניברסיטת בן-גוריון היה לצוות הישראלי הראשון אי פעם שהגיע לרמה זו בתחרות, המתקיימת זו השנה ה-12 והתמודדו במסגרתה 259 קבוצות מהאוניברסיטאות מחקר המובילות מכל רחבי העולם.

התחרות, אשר נערכת על ידי אוניברסיטת MIT האמריקאית, נחשבת כיום לאחת מהחשובות והיוקרתיות ביותר בזירה המדעית העולמית.

הצוות מונה 8 סטודנטים ממקצועות לימוד מגוונים באוניברסיטת בן-גוריון בנגב בהנחייתם של פרופסור סמדר כהן, ד"ר אמיל רובינוב, וד"ר אפרת פורטי מהמחלקה להנדסת ביו-טכנולוגיה.

"האוניברסיטה גאה מאד על ההישגים של צוות המחקר בתחרות כה יוקרתית, הכוללת את הסטודנטים הטובים והמבריקים בתחום הביולוגיה הסינטטית", ציינה פרופ' סמדר כהן, שהובילה את הקבוצה.

"הצלחתנו בתחרות מבליטה את המסירות הבלתי רגילה של הסטודנטים ואת שיתוף הפעולה הרב-תחומי בין הסטודנטים הלומדים במגוון של תחומים, כגון ביוטכנולוגיה, ביולוגיה, הנדסה, רפואה, כלכלה, מדעי המוח, פסיכולוגיה, כמו גם מדעי המדינה", אמרה כהן.