"הילדים ראו את הזוועה; הגדול נסע להלוויה"

הרב גודמן מפדואל שבשומרון מספר לערוץ 7 על משפחות בני הזוג הי"ד, על ההיערכות לקליטת הילדים ביישוב ועל ההתמודדות עם גודל הזוועה

חיים לב , י"ט בתשרי תשע"ו

הרב יונה גודמן
הרב יונה גודמן
צילום עצמי

יממה לאחר הפיגוע הרצחני בשומרון, הרב יונה גודמן, מנהל חינוכי של מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא המתגורר בפדואל שבשומרון, מספר לערוץ 7 על משפחות בני הזוג הי"ד, על ההיערכות לקליטת הילדים ביישוב ועל ההתמודדות עם גודל הזוועה.

"כולנו כאן מתקשים לעכל את גודל האסון", מספר גודמן המשמש בעיתות חירום כדובר היישוב. "הכרתי את בני הזוג הי"ד. הוריה של נעמה הי"ד, משפחת ערמוני, מתגוררים בשכנות אלי. היא גדלה כאן בשכונה כל חייה. ההורים השכולים הם אנשי התיישבות מובהקים. האב עבד במשך שנים בתפקידים ביטחוניים בכירים.

"נעמה הי"ד היתה אשת רוח, אשה תורנית במלא מובן המילה. בצעירותה היתה מדריכה בבני עקיבא. היתה פעילה מאד. לאחר שנשאה הקימה עסק לגרפיקה. לפני מספר ימים הם התארחו כאן ביישוב. מחריד לחשוב שהם כבר לא איתנו". 

"הוריו של איתם הם אנשי חינוך, אנשי תורה ידועים בציבור הדתי-לאומי. הרבנית חנה הקימה מדרשות לנשים שעד היום פעילות ומפיצות אור יהודי. איתם עצמו היה איש תורני מאד. הוא חיבר ספרים והיה איש רוח". 

גודמן מספר על הבאת הילדים היתומים ליישוב בליל אמש. "מיד כששמענו כי הילדים הובאו לאיתמר, מתוקף היותי חבר בצוות החירום, יצרנו קשר עם האם השכולה, הילה, ויחד עם מספר תושבים ביישוב היא נסעה להביא את נכדיה אל ביתה. בסביבות 12 בלילה ארבעת הילדים הוסעו לפדואל בתיאום עם צח"י איתמר".  

"הילדים ראו הכל, מספר גודמן, "כל הזוועה התרחשה לנגד עיניהם. האם הם מבינים? מבינים זו מילה גבוהה מאד. אני עדיין מתקשה לעכל. אבל הם היו שם. יש כל מיני שמועות על התגובות של הילדים. אני לא רוצה להיכנס לזה. אבל הם ראו הכל, והגדולים מבינים מה קרה שם. מבין ארבעת הילדים רק הגדול נסע להשתתף בהלוויה. שאר הילדים נותרו כאן בפדואל".