הרב לביא ירד לסייע ונרצח

הנרצחים בפיגוע בבירה הם הרב נחמיה לביא, בן 41, תושב העיר העתיקה ואב לשבעה ואהרון בנט, בן 24 מביתר עילית.

עוזי ברוך , כ' בתשרי תשע"ו

הרב נחמיה לוי לביא
הרב נחמיה לוי לביא
צילום: יעקב יברוב.

הותרו לפרסום שמותיהם של שני הנרצחים הערב (מוצאי שבת) בפיגוע בעיר העתיקה בירושלים: הרב נחמיה לביא, בן 41 ואב לשבעה ילדים, ואהרון בנט, בן 24, שאשתו אדל נפצעה בפיגוע באורח קשה מאוד ובנם בן השנתיים נפצע באורח קל.

הלוויתו של לביא תערך מחר (ראשון) בשעה 12:00 בהר המנוחות בירושלים. הרב לביא גדל בישוב בית אל בבנימין. הוא התגורר עם משפחתו בעיר העתיקה בירושלים. חבריו של הרב לביא מספרים שהוא שמע את הצעקות ברחוב וירד מביתו כדי לעזור לאנשים שהותקפו - ואז נדקר על ידי המחבל.

הרב נחמיה לביא הי"ד התנדב הקיץ האחרון לבצע קורס קציני מילואים. חבריו, קציני הקורס, ספדו לו, ''אנו מזועזעים מהרצח הנתעב, מכך שיהודי טהור נרצח בעיר בירתנו בידי רוצח שפל ונתעב. הגיעו מים עד נפש.

"הרב נחמיה הי"ד רוב חייו למד ולימד תורה במסירות. הוא היה אמור להשתחרר מהמילואים ויצא לקורס הזה רק כדי שלא ישחררו אותו בגיל הפרישה על מנת שיוכל להמשיך לתרום לעם ישראל. כולו לב טהור! אדם מלא חיים ושמחה, פשטות וענווה, מתייחס לכל אדם בכבוד, רק לעזור, לתת. נדקר בליבו וליבנו שותת.

"אנו מחזקים את ידי כוחות הביטחון ובטוחים שילחמו במרצחים ובשולחיהם ביד קשה על מנת שעם ישראל לא ידע עוד צער וכאב'', מסרו חבריו.

אהרון בנט הי"ד הוא חייל בשירות סדיר בפרויקט שחר לשילוב חרדים בצה"ל. הם עשו את השבת אצל אביה של אדל, יוסף גל, רב בקהילת ברסלב "שובו בנים", סמוך לכביש 1 בירושלים. הערב יצאו ברגל לתפילה בכותל המערבי והותקפו.

אהרון בנט - בניטה הי"ד