"אוסלו מת - עוד יוסף חי"

כמאה יהודים שהו בשמחת תורה סמוך לשכם בדרישה לשוב לקבר יוסף ולבטל את הסכם אוסלו. "להחזיר לעם ישראל את השליטה הביטחונית על הארץ".

רעות הדר , כ"ג בתשרי תשע"ו

נערכים לשמחת תורה
נערכים לשמחת תורה
צילום: תנועת דרך חיים

כמאה יהודים, בהם ותיקי המתיישבים באזור שכם, יחד עם בחורים מישיבת 'עוד יוסף חי' שגורשה מקבר יוסף עם נטישתו, שהו בשמחת תורה בסמוך למחנה חורון בפאתי שכם.

במהלך ליל החג וביום, ערכו המשתתפים הקפות וריקודים בכיכר בה"ד 3 וחסמו למשך שעות ארוכות את התנועה הערבית לעיר שכם, ממנה יצאו רוצחי בני הזוג הנקין הי"ד.

מי שעומד מאחורי השהייה במקום הם תנועת 'דרך חיים' ואנשי 'פורום ערבות יהודית בשומרון'. המשתתפים דורשים לבטל את הסכמי אוסלו, לפרק את הרשות הפלסטינית ולחזור לשליטה מלאה בכל הערים שנמסרו לערבים בהסכמי אוסלו, וכצעד ראשון לשוב לשליטה מלאה בקבר יוסף הצדיק.

מארגני הקבוצה הם נעה וישראל אריאל, מוותיקי המתיישבים באזור שכם, ואליהם הצטרפו גם בני משפחת לבנת מאלון מורה שבנם בן יוסף הי"ד נרצח בידי שוטר פלסטיני בעת שהגיע לקבר יוסף, בני משפחתו של הרב הלל ליברמן הי"ד שנרצח בדרכו לקבר יוסף ומשפחות נוספות מישובי האזור.

"נוכח קריסת אוסלו והתעקשותה של ממשלת ישראל לטמון ראשה בחול גם לאחר התגברות מעשי הרצח האחרונים, החליטה קבוצה המורכבת ממבוגרים שראו את תחזיותיהם השחורות הולכות ומתממשות לאורך השנים, ומצעירים שלא אבדו את התקווה לתפנית שתחזור בתשובה על מדיניות אוסלו שהפקירה את חיינו בידי מבקשי נפשנו, לחגוג את שמחת תורה בפאתי שכם", אמר אריאל.

''תקוותינו היא להחזיר עטרה ליושנה ולשוב לקבר יוסף, לשאנור ולחומש, ולהשיב את השליטה הבטחונית בכל מרחבי ארצנו לידי עמנו", הוסיף.