'בטרם': שבעה ילדים מתו השנה מנפילה מגובה

מתחילת שנת 2015 נפטרו כתוצאה מנפילה מגובה שבעה ילדים. מרבית הילדים הנופלים הם בגילאי 0-4

חיים לב , כ"ג בתשרי תשע"ו

גן ילדים
גן ילדים
צילום: Thinkstock

ארגון 'בטרם' פרסם נתונים סביב אירועי נפילה מגובה בקרב ילדים ובני נוער. מהנתונים עולה כי בין השנים 2008-2015 אירעו 51 מקרי תמותה של ילדים ובני נוער שנגרמו עקב נפילה.

מתחילת שנת 2015 נהרגו מנפילה מגובה שבעה ילדים ובני נוער. מרבית בני הנוער (65%) הם יהודים. מרבית הילדים הנופלים הם בגילאי 0-4. 

"על ההורים להקפיד להתקין סורגים או אמצעים אחרים להגבלת פתיחת חלון בבית עם ילדים. כמו כן, יש למנוע מילדים לשחק במרפסות ללא השגחת מבוגר", אומרת אורלי סילבינגר מנכ"לית ארגון בטרם לבטיחות ילדים.

אמש נפל ילד מגדר בבית כנסת והגיע לאחר מכן לביתו ברחוב קדושת יום טוב בבני ברק. מתנדבי איחוד הצלה מסניף 'בני ברק' העניקו לו טיפול רפואי ראשוני ולאחר מכן הוא פונה בניידת טיפול נמרץ לבית החולים כשמצבו מוגדר קשה.

יוני מרטין מתנדב איחוד הצלה סיפר: "כשהגעתי לביתו הילד היה בהכרה מעורפלת ובני המשפחה סיפרו כי כשעה לפני כן הוא נפל מגדר עליה שיחק בסמוך לבית כנסת ונחבל בראשו. יחד עם מתנדבים נוספים מיחידת האופנועים של איחוד הצלה הענקנו לו טיפול רפואי ראשוני ולאחר מכן הוא פונה בניידת טיפול נמרץ לבית החולים תל השומר כשהוא מורדם ומונשם וכשהוא במצב קשה, נסיבות המקרה בבדיקה".