רגב: להחמיר בעונש תוקפי אוהד הפועל ת"א

השרה פנתה לגורמי אכיפת החוק כדי שימצו את הדין עם קבוצת התוקפים. ח"כ בהלול דורש: להשבית את המחזור הקרוב בענף הכדורגל

ניצן קידר , כ"ג בתשרי תשע"ו

מירי רגב. נלחמת באלימות
מירי רגב. נלחמת באלימות
צילום: תומר נויברג, פלאש 90

שרת התרבות והספורט, ח"כ מירי רגב, שיגרה היום מכתב לשר לביטחון הפנים, למ"מ המפכ"ל וליועץ המשפטי לממשלה בדרישה למצות את הדין עם התוקפים שגרמו לפציעתו האנושה של אוהד הפועל תל אביב בכדורגל.

היום, האריך בית משפט השלום בתל אביב עד ליום חמישי את מעצרו של החשוד, שהסגיר עצמו אתמול לידי המשטרה, במעורבות בתקיפת אוהד הפועל תל אביב.

במקביל, שלח היום ח"כ זוהיר בהלול מכתב ליו"ר ההתאחדות עופר עיני, בו הוא מבקש ממנו להשבית את הליגות במחזור הקרוב, על מנת שלא לעבור לסדר היום על אירועי האלימות בספורט בימים האחרונים.

בפנייתו לעיני כותב ח"כ בהלול כי "בימים האחרונים אירועי האלימות שקשורים לכדורגל הסלימו ויצרו מציאות בלתי נסבלת, הטרור החל לזלוג לשדה הכדורגל בישראל באופן מאיים שעלול להתפשט לכל עבר. במצב שנוצר לאחרונה, אוהדי הכדורגל שמים את נפשם בכפם.

"את המציאות הזו חייבים לשנות. לפיכך פונה אני אלייך, כמנהיג פועלים לשעבר, כעומד בראש מערכת הכדורגל בישראל וכאדם הנלחם כנגד תופעת האלימות, מבקשך אני בזאת, לשקול את השבתת כל ליגות הכדורגל במחזור הקרוב בכדי שהמחאה תחלחל ותצרב בתודעה הקולקטיבית במדינת ישראל", כתב בהלול.

הוא ציין כי לדעתו המהלך החריף ייצור דיון ציבורי רחב היקף על "ההשפעה ההרסנית של האלימות על תרבות הספורט בישראל".

"לחלופין", מסכם בהלול את מכתבו, "אם הצעתי זו לא תתקבל, מציע אני בזאת שבמחזור הבא, יקריאו כל הקפטנים של כל קבוצות בישראל, טקסט ערכי כנגד האלימות בטקס שייערך בתחילתם של כל משחקי הליגה".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il