העצורים המנהליים - לאגף שמור

בשב"ס הוחלט להעביר את שלושת העצורים המנהליים היהודים לאגף שמור בכלא אשל. עו"ד עדי קידר הגיש עתירה דחופה. "נפעל בצורה נחרצת".

ערוץ 7 , כ"ד בתשרי תשע"ו

מאיר אטינגר
מאיר אטינגר
צילום: פלאש 90

שירות בתי הסוהר העביר את העצורים המנהליים היהודים לאגף שמור בכלא אשל בבאר שבע.

במהלך הלילה הודיעו אנשי שב"ס למאיר אטינגר, אביתר סלונים ומרדכי מאייר, פעילי ימין היושבים במעצר מנהלי בהוראת שר הביטחון, כי יועברו לאגף השמור וזאת מבלי שנימקו את הסיבה לכך.

עו"ד עדי קידר מארגון חוננו הגיש עתירת אסיר דחופה כנגד העברת השלושה ודרש לעכב את ביצוע ההחלטה ולבטל אותה. שופט בית המשפט המחוזי בבאר שבע גד גדעון שדן בעניינו של סלונים לא נעתר לבקשה, אולם שופט בית המשפט המחוזי מרכז אברהם טל נעתר לבקשה והורה שלא להעביר את מאייר ואטינגר. למרות זאת אטינגר הועבר בידי שב"ס לכלא אשל.

עו"ד קידר טען כי "קודם כל ההעברה הזאת היא בלתי חוקית ובניגוד לצו המנהלי שחתם שר הביטחון. דבר נוסף שקרה הוא שעל אף שבית המשפט המחוזי מרכז הורה לעכב את ביצוע ההעברה, שירות בתי הסוהר בחר בחלק מהמקרים לעשות דין לעצמו וכן להעביר אותם לתנאים קשים יותר".

"אנחנו נפעל בנושא בצורה נחרצת", אומר עו"ד קידר ומזכיר כי "צריך לזכור שעל פי הפקודות יש לתת לעצור מנהלי את התנאים הטובים והקלים ביותר לאור העובדה שהוא בעצם נמצא במעצר מנהלי וללא שום אישום, ועל כך עתרנו ונמתין להחלטת בית המשפט בנושא".