דחו חסות מישראל מחשש למחאה נגדם

בספרד פורסם כי קבוצת הכדורגל של סביליה מהליגה הראשונה סירבה לחסות של משרד התיירות הישראלי על סך 5 מיליון שקלים מחשש למחאה כנגדה

נרי וייס , כ"ח בתשרי תשע"ו

שחקני סביליה עם החסות המלזית
שחקני סביליה עם החסות המלזית
צילום: רויטרס

התדמית של ישראל בעולם מעולם לא הייתה רעה כל כך, כך עולה מידיעה שפורסמה בעיתון "אל-קוראו" שיוצא לאור בספרד.

אם לא מספיק הסיקור התקשורתי על המצב הנפיץ במדינה, אז בעיתון הספרדי דווח כי קבוצת הכדורגל של סביליה, המשחקת בליגה הראשונה בספרד, דחתה את הצעת משרד התיירות הישראלי להסכם חסות על סך 5 מיליון שקלים. כל זאת מחשש למחאה של אוהדים רבים כנגד הקבוצה הספרדית.

על פי ההסכם, לוגו של משרד התיירות הישראלי עם כיתוב לבוא ולנפוש בארץ היה צריך להתפרסם על גבי החולצות של השחקנים, ולשם כך הסכימו במשרד התיירות הישראלי לשלם לספרדים חמישה מיליון שקלים.

בעיתון הספרדי מדווחים כי ההצעה קרצה עד מאוד לקבוצה הספרדית, לאחר שזו פרסמה העונה את משרד התיירות המלזי תמורת מחצית מהסכום אותו הציעו בישראל, 2.5 מיליון שקלים. לבסוף החליטו בקבוצה הספרדית לדחות את ההצעה הקוסמת, לאחר שחששו ממחאה של אוהדים רבים כנגד ישראל ומחשש שמוצרים רבים לא ייקנו כשעל גביהם פרסום ישראלי.

קבוצה ספרדית אחרת שדווקא כן עובדת בשיתוף פעולה עם ישראל היא אתלטיקו מדריד, שלאחרונה חתמה על הסכם חסות עם פלוס500, חברה ישראלית העוסקת במסחר מניות.

מי אמר שלא מערבבים פוליטיקה בספורט?


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il