האב השכול בא לחזק

אליעזר רוזנפלד, ששכל את בנו מלאכי לפני כחודשיים, הגיע לביקור ניחומים בבית משפחתו של הרב נחמיה לביא הי"ד, "הרגשתי חובה להגיע".

רפאל לוי , כ"ח בתשרי תשע"ו

אליעזר רוזנפלד
אליעזר רוזנפלד
רפאל לוי

אליעזר רוזנפלד, אביו של מלאכי שנרצח בפיגוע ירי לפני כחודשיים, הגיע היום (ראשון) לניחום אבלים בבית משפחתו של הרב נחמיה לביא הי"ד.

רוזנפלד ישב עם המשפחה שעה ארוכה ודיבר עימה. בשלב מסוים הוא והמשפחה החלו לשיר יחד את השיר "וטהר ליבנו" תוך בכי והתרגשות של כל הנוכחים. 

הוא סיפר לערוץ 7 על הביקור, "הרגשתי חובה להגיע כדי לחבק את המשפחה ולהיות איתם. להגיד להם שעם ישראל איתם ואוהב אותם ואנחנו שותפים לעניין הגדול הזה".

האב השכול מאמין כי הקדוש ברוך מבקש להעביר מסר דרך האירועים האחרונים, "מה הקב"ה בדיוק רוצה מאיתנו כמשפחות פרטיות עדיין לא ברור לנו, אולי הוא רוצה משהו מאלה שמנהיגים את המדינה. אולי גם מאיתנו הוא מצפה להוציא את הבשורה ולהלחם על האמונה ועל צדקת הדרך של עם ישראל על פי תורת ישראל ללא פשרות".

רוזפלד סיפר על שאלה מצמררת ששאל אותו בנו בשבת האחרונה, "לצערי רק במקרים כאלה העם מתאחד יותר ויש יותר הידברות, אני נסער מאוד. הבן שלי בן השתים-עשרה שאל אותי בשבת, למה רק הדתיים הם אלה שנהרגים בפיגועים, או רובם דתיים, ואני צריך להסביר לו ולענות לו על השאלות הקשות". 

לדבריו לאט לאט מתברר תפקידו ומעמדו של הציבור הדתי לאומי בחברה הישראלית, "כנראה שהאירועים האחרונים מראים שאנחנו נבחרים להיות מובילי הדרך, לא רק בצבא ובמשטרה, אלא גם בחץ הרוחני, האמוני והדתי בעם ישראל ובארץ ישראל. כל אחד כפי יכולתו יעשה את המקסימום עם כל הכאב והצער להביע את בריש גלי את האומנה ואת הדרך לעם לישראל ולעולם כולו".