"טרוריסטים, רוצחים, צאו מפלסטין"

משחק הכדורסל ההיסטורי שהיה אמור להתקיים בין קבוצת הנשרים מדובאי לבין קבוצת הכדורסל של הפועל חיפה בוטל כתוצאה מהתגברות הטרור

נרי וייס , ל' בתשרי תשע"ו

הפועל חיפה.קללות ונאצות
הפועל חיפה.קללות ונאצות
צילום: יובל רוסמן

משחק הכדורסל ההיסטורי שהיה צפוי להתקיים בין קבוצת הכדורסל של הפועל חיפה לבין "הנשרים מדובאי" בוטל, זאת בעקבות התגברות אירועי הטרור הרבים.

כזכור, לאחר בריחתם של פליטים סורים רבים מהמדינה המוכה, בקבוצת הכדורסל של הפועל חיפה החליטו לפנות אל קבוצת הכדורסל של הנשרים מדובאי בכדי לקיים משחק היסטורי בין שתי מדינות שלא מקיימות אף יחסים דיפלומטיים ביניהן, והכל למען מטרה אחת, "להגביר את המודעות הבינלאומית לטיפול בפליטים הסורים".

שתי הקבוצות כבר החלו לבדוק היתכנות לקיום המשחק ההיסטורי בירדן או בטורקיה, או בכל מדינה אחרת שתאפשר את כניסת שתי הקבוצות.

בעקבות התערבות ארגון 3SM, ארגון המורכב מבכירים בתחום הכדורסל בדובאי, החליטו בקבוצת הנשרים מדובאי לבטל את המשחק בין השתיים שעתיד היה להתקיים.

הארגון מדובאי פועל בשיתוף עם איגוד הספורט של הנסיכות ובשיתוף עם פדרציות הספורט השונות של איחוד האמירויות הערביות. 

לאור אירועי הטרור המתגברים במדינה, החליטו בארגון מדובאי לבטל את משחק הכדורסל מול הקבוצה מחיפה כשבתגובתם לפניית הקבוצה מחיפה נכתבו קללות ונאצות קשות לעבר הקבוצה מהכרמל.

יש להזכיר שטרם הביטול בנשרים מדובאי אמרו כי קבוצתם נוהגת לשתף פעולה למען מטרות חברתיות.

מהפועל חיפה נמסר כי "במקביל לקבלת המכתב הבחנו בריחוק מצד הקבוצה מדובאי שהפסיקו לענות לפניות. אנו מקווים לעתיד טוב יותר".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il