אלפים במעמד "הקהל" בקרית ארבע

המעמד התקיים בהשתתפות הרב דב ליאור והרב שמואל אליהו ונחתם בברכת כהנים ובשירת "מי שמאמין לא מפחד".

ידידיה בן אור , ל' בתשרי תשע"ו

הקהל בקרית ארבע
הקהל בקרית ארבע
צילום: יח"צ

אלפים מתושבי קריית ארבע חברון השתתפו הערב (שלישי), במעמד הקהל לציון סיום שנת השמיטה במעמד רב המועצה המקומית לשעבר הרב דב ליאור ורב העיר צפת הרב שמואל אליהו.

במעמד, שהתקיים באיצטדיון העירוני, השתתפו גם ראש המועצה מלאכי לוינגר ומפקד חטיבת יהודה, אל"מ יריב בן עזרא.

מאות ילדי הגנים נכנסו לקול תרועות החצוצרות ושחקני התאטרון הרפרטוארי "אספקלריא" הציגו את מהות הטקס.

לוינגר קרא בתורה והגביה את ספר התורה לפני כל הציבור, כאשר הרב שמואל אליהו בירך את הקהל וחיזק את "תושבי העיר הגיבורים העומדים איתנים גם בזמנים קשים אלו", ונשא עם כולם תפילה לקול תקיעת שופרות של כהנים.

אבי שושן, מנהל אגף חינוך וחברה בקריה מציין, "אל מול פיגועי הדקירה וטרור האבנים בכבישים, עם כל ביטולי האירועים בכל רחבי הארץ החלטנו דווקא עכשיו-לחזק את רוח התושבים ולקיים למרות הכל את האירוע של זכר למעמד הקהל".

"מדהים לראות את הרוח הגדולה של עיר האבות מנצחת את כל האיומים והחיזוק שקיבלנו הערב בהתכנסות כלל ילדי העיר והוריהם נותן לנו כוח להמשיך, לנסוע בדרכים ולחיות חיים יהודיים בארצנו", הוסיף.

ראש המועצה לוינגר אמר כי "אני מלא התרגשות בסיומו של מעמד הקהל בעירנו, כאשר למרות האווירה המתוחה התכנסו אלפי תושבים. אני מצדיע לכוחות הביטחון ולכם, תושבים יקרים על העוצמות והסבלנות שאתם מפגינים בימים אלה". האירוע נחתם בברכת כהנים ובשירת "מי שמאמין לא מפחד".