מאות בהלווית הנרצח הבודד

מאות בני אדם השתתפו בהלוויתו של אלון גובברג הי"ד, שנרצח בפיגוע בארמון הנציב אתמול. רבים מהבאים כלל לא הכירו אותו.

חזקי ברוך , א' בחשון תשע"ו

ההספדים, בבית העלמין
ההספדים, בבית העלמין
צילום: חזקי עזרא

הלווית הנרצח הבודד אלון גובברג הי"ד מהפיגוע בארמון הנציב

מאות בני אדם השתתפו הערב (רביעי) בהלוויתו של אלון גובברג הי"ד, הנרצח הבודד מהפיגוע בארמון הנציב אתמול, ובהם רבה של העיר ירושלים, הרב אריה שטרן, וראש ישיבת מרכז הרב, הרב יעקב שפירא.

בתחילת ההלוויה, שרוב משתתפיה כלל לא הכירו את הנרצח ובכל זאת באו לחלוק לו כבוד אחרון, התאחדו כל המשתתפים לשירת "למען אחי ורעי", רגע לפני שהחלו ההספדים ומסע ההלוויה יצא לדרכו. 

הרב אריה שטרן ספד למנוח ואמר "לצערנו אנחנו רואים יהודים נהרגים ברחובותיה של ארץ ישראל, רק בשל היותם יהודים. כולם מרגישים שותפות גורל ברגעים האלה".

ראש הגרעין התורני בשכונת ארמון הנציב, הרב גולן גבאי, שחסם עם מכוניתו את המחבלים הוסיף "כתושבי השכונה באנו לתת לנרצח כבוד אחרון. אמנם אין לו משפחה, אבל יש לו משפחה שנקראת עם ישראל".

יו"ר זק"א, יהודה משי זהב, שהוציא בבוקר קריאה לבוא ולהשתתף בהלוויה ציין כי "חרף הכאב, אנחנו שמחים לראות את האחדות של עם ישראל, ואת כל האנשים שבאו לכאן למרות שלא הכירו את הנפטר".

מזכ"ל 'בני עקיבא' דני הירשברג שהגיע גם הוא להלוויה, "אנחנו פה יחד עם עם ישראל. דתיים, חרדים וחילוניים. בוכים על יהודי שנרצח, על דם יהודי שנשפך - וזה מה שמחבר אותנו. לא מחסומים אלא אחדות".

 טוען....