זדוני לא מזוהה

הרוב המכריע של משתמשי האינטרנט לא יכולים לזהות קבצים זדוניים שהורדתם יכולה לפגוע במחשב. כך עולה מסקר הרגלי גלישה של קספרסקי.

דורון רותם שני , ג' בחשון תשע"ו

הרבה איומים, הרבה פחות יכולת זיהוי. קספרסקי
הרבה איומים, הרבה פחות יכולת זיהוי. קספרסקי
יח"צ

כשלושה רבעים ממשתמשי האינטרנט יכולים להוריד למחשב שלהם קובץ זדוני בלי שהם מודעים לכך הסיבה היא שאין ברשותם את היכולת לזהות סגנות ברשת. כך עולה מתוצאות סקר שערכה מעבדת קספרסקי, בו העידו 18,000 גולשים על הרגלי הגלישה שלהם באינטרנט.

אחד מ- 5 משתמשים, כ-21%), מוריד קבצים ממגוון מקורות וכך מגדיל את הסיכון להיתקלות בקוד זדוני. במהלך הסקר, רק 24% מהמשתמשים הצליחו להבחין בין דף אינטרנט מקורי אל מול דף פישינג מקביל. בנוסף, בתגובה לבקשה לציין אתרים בהם הם מוכנים להזין נתונים אישיים, מעל 58% ציינו אתרים מזויפים מבין האתרים שהוצעו לבדיקה.

נתונים אלו מצטרפים לאלו שנאספו בבדיקה קודמת של החברה ממנו עלה כי 45% ממשתמשי האינטרנט חוו אירוע קוד זדוני במהלך השנה האחרונה, כש-13% מאלה שנפגעו לא ידעו כיצד הדבר בכלל התרחש.

"צרכנים צריכים להעלות את רמת המודעות שלהם לסכנות בעולם האינטרנט המקוון, על מנת להגן על עצמם ועל אחרים. חיפוש אחר סימנים לפעילות זדונית, והידיעה כיצד לזהות דף פישינג או קובץ הורדה זדוני, הם חיוניים. עם זאת, לא משנה עד כמה אדם שולט בסייבר, לא יהיה בטוח לגלוש ברשת ללא הגנת פתרונות אבטחה מתאימים. עברייני הסייבר מפתחים באופן שוטף דרכים חדשות לפגוע באנשים ורק תוכנת אבטחה עדכנית ומעודכנת יכולה להגן מפני איומים מסוימים", אמר דיוויד אם, חוקר אבטחה ראשי במעבדת קספרסקי.


הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: computers@inn.co.il