בקרוב: דיון בשינוי תנאי הרשיון של ערוץ 20

מועצת הכבלים והלוויין אישרה לערוץ 24 לשדר ברבע מהזמן תוכניות שאינן מוזיקה. בהמשך החודש יתקיים דיון בעניין ערוץ 20.

שלמה פיוטרקובסקי , ב' בחשון תשע"ו

המועצה לשידורי כבלים ולווין אישרה היום (חמישי) ברוב קולות את תיקון הרישיון של ערוץ המוזיקה הישראלית, ערוץ 24, הקובע כי 75% מתכני הערוץ יהיו תכני מוזיקה ועד 25% מהתוכן יוכל להיות תוכן שאינו מוזיקה.

הדיון היום מסכם מסכת של בדיקות ודיונים שיזמה המועצה, לנוכח הירידה החדה בשיעורי הצפייה בערוץ, שהביאו להפסדים צוברים, בשנים האחרונות, אשר מאיימים על המשך קיומו.

התיקון קובע כי הערוץ יוכל לשדר עד שלוש שעות וחצי של תכניות תרבות וסגנון חיים, אך במהלך שעות צפיית השיא (18:00-23:00) הערוץ יוגבל לשידור תכני מוזיקה ושידור תכניות מעורבות, שלפחות 60% מהתוכן שלהן הוא תוכן מוזיקלי. סך התכנים שאינם מוזיקליים לא יעלה על רבע מזמן השידור.

במהלך הישיבה הופיעו בפני המועצה גופים שהביעו את עמדתם בשימוע הציבורי שנערך בנושא, ביניהם אקו"ם, שידורי רשת, ערוץ 10 ונציגי הערוץ עצמו.

יו"ר המועצה, ד"ר יפעת בן חי שגב, אמרה בדיון, "המועצה מחויבת להצלחת הערוץ. הערוץ נוסד כדי לתת במה למוסיקה ישראלית ולהעלות את החשיפה לה בציבור הרחב. בתרבות בה עיקר צריכת המוסיקה עבר לאינטרנט, בעיקר לרשתות לשיתוף חברתי, חובה עלינו לנסות לחזקו".

לדבריה, "הערוץ עלה לאוויר לפני 12 שנים ויש להתאים את רישיונו לשינויים הטכנולוגיים והחברתיים. המתווה יעמוד לבחינה בסופה נצטרך לדון האם יש היתכנות כלכלית לערוץ מוסיקה ישראלית, ואם כן באילו תנאים."

בהמשך החודש המועצה תדון בשינוי תנאי הרישיון של ערוץ ייעודי נוסף, ערוץ מורשת (ערוץ 20).