"הטרור לא ישבור אותנו"

בעקבות גל הטרור יצאו מחר אלפי צעירים עם דגלי ישראל לצמתים מרכזיים בכל רחבי הארץ. "נוכיח לטרור שאנחנו נשבור אותו, לא להיפך".

רעות הדר , ב' בחשון תשע"ו

בגשר המיתרים
בגשר המיתרים
צילום: מטה חזקים ביחד

בעקבות גל הטרור הפוקד את ישראל, מטה 'חזקים ביחד' הפועל לחיזוק הסולידריות והתמיכה בכוחות הביטחון, יוציא מחר (שישי) אלפי צעירים וצעירות לצמתים ולמוקדי החיכוך השונים ברחבי הארץ בהם פועלים כוחות הביטחון, שיחלקו דגלים ודברי מתיקה לשוטרים וללוחמי מג"ב.

זאת, בנוסף לביקורים שיערכו מתנדבי ומתנדבות הארגון בעשרות מטות ונקודות משטרה ברחבי הארץ, כמו גם בפעילות לאורך ציר הרכבת הקלה בירושלים.

"אנחנו יוצאים לרחובות במפגן תמיכה וחיזוק אנשי כוחות הביטחון והמתנדבים שפועלים ללא לאות למען ביטחוננו", מתארת אחת המשתתפות בפעילות, רונית כהן. "נחזק את השוטרים ונוכיח לטרור שאנחנו נשבור אותו, ולא להיפך".

ד"ר ענת רוט, מראשי מטה 'חזקים ביחד', מסבירה כי "היוזמה נולדה בתחילת השבוע, וכבר יש מאות מתנדבים בכל חלקי הארץ. ההתגייסות ההמונית והמהירה של הציבור מראה את העוצמות האדירות שיש בעם ישראל. בל נשכח גם את הגיבורים האמיתיים בסיפור - אותם אזרחים פשוטים שעד אתמול לא הכרנו, שלא היססו לרגע והתנפלו על המחבלים תוך סיכון חייהם. זה מראה אולי יותר מהכל שעם ישראל חי, ושאנחנו ננצח".

מנכ"ל 'זהות' וממשתפי היוזמה, איתי גרנק, מציין "לאור המצב ראינו לנכון לקיים יוזמה שכל מטרתה להכיר טובה לאלה שעומדים על המשמר". מנכ"ל 'אשכולות', צחי דיקשטיין, מוסיף: "יחד, בכוחות משותפים, נצא לצמתים לחזק את ידי כוחות הביטחון ולהרים את מורל העם".