יונית לוי: ישראל מוצגת בעולם באופן בלתי הוגן

מגישת המהדורה המרכזית מותחת ביקורת על האופן בו מוצגת ישראל על ידי כלי התקשורת בעולם. "ב'צוק איתן' העולם התמקד בעזה".

חיים לב , ה' בחשון תשע"ו

יונית לוי
יונית לוי
צילום: פלאש 90

מגישת המהדורה המרכזית של ערוץ 2, יונית לוי, העניקה בסוף השבוע האחרון ריאיון נדיר לצ'רלי רוז, העיתונאי המשדר תוכנית ראיונות בערוץ האמריקאי PBS.

לוי התייחסה בראיון למצב הביטחוני בישראל, לסיקור התקשורת של ישראל בעולם וכן לכמה סוגיות פוליטיות.

לדברי לוי ישראל אינה מצגת באופן הוגן בתקשורת העולמית. "יש הבדל בין חברים כמו ארה"ב שאומרים 'זה מה שאתם צריכים לעשות' - לבין אנשים שתוקפים את ישראל כי הם לא מבינים את הסיפור, או את הסיפור כולו. אבל אני חושבת שהישראלים מרגישים שהם לא מקבלים עסקה הוגנת".

לוי חזרה אחורנית לימי 'צוק איתן' וטענה כי בעולם ראו רק את המצוקה של עזה. "אנחנו היינו תחת מתקפה בעוד שכל העולם התמקד יותר במתרחש בעזה", אמרה. "הנרטיב שלנו היה שאנחנו עזבנו את עזה לפני 10 שנים, ופינינו התנחלויות, מה אתם רוצים מאיתנו? בעוד שיתר העולם אומר שישראל עושה משהו אסור".

היא הדגישה כי בסוגיית איראן קיים קונצנזוס בישראל וגם במערכת הפוליטית שמדובר בהסכם רע. "איראן עבורנו היא לא מדינה רחוקה, היא משהו שאנחנו חשים בכל יום. קשה מאוד לשכנע אותנו שעכשיו איראן היא הילד הטוב החדש בשכונה", אמרה.

באשר למעמדו של נתניהו לנוכח ההסכם עם איראן אמרה כי "האופן שבו הוא מוכר את זה לציבור הישראלי הוא 'ניסיתי כמיטב יכולתי להילחם בזה, ואמשיך להילחם בזה'. הוא הראה לציבור הישראלי שהוא לוקח את הסיכון, הוא הפסיד, אבל הוא לא שילם על כך מחיר פוליטי פנימי. לפי שעה".

לוי התייחסה אף לסוגיות הפוליטיות וסיפרה כי בחירתו של נתניהו בפעם הרביעית הפתיעה את אזרחי ישראל. "הניצחון של נתניהו בבחירות היה מפתיע ביחס לסקרים שדיברו על ניצחון מצומצם יותר, ואפילו היו מי שחזו שהרצוג יזכה, ומבחינה זו זה היה מפתיע".

זכייתו של נתניהו לדבריה היה "בראש ובראשונה בשל סיבות ביטחוניות וביטחון אישי. בעבור הישראלים זה מאוד חשוב, וכמעט מיליון ישראלים הרגישו שהוא האדם הנכון לשמור על ישראל בטוחה. ב-6 שנותיו כראש ממשלה ישראל הייתה בטוחה יחסית. אתה יכול כמובן להתווכח עם זה".