ח"כ בהלול: להחזיר את משחקי הכדורגל למסלולם

ח"כ הערבי מטעם המחנה הציוני, קורא למשטרת ישראל לחזור בו מביטול המשחקים בין יהודים לערבים. "בכדורגל הישראלי יש דו קיום"

נרי וייס , ה' בחשון תשע"ו

ח"כ בהלול. להחזיר את הכדורגל
ח"כ בהלול. להחזיר את הכדורגל
צילום: דובר ח"כ בהלול

ח"כ זוהיר בהלול, חבר הכנסת מטעם ה"מחנה הציוני", יצא היום (ראשון) בקריאה למשטרת ישראל לחסור בה מהחלטתה שלא לקיים משחקים בין קבוצות יהודיות לערביות עד להודעה חדשה בכל רחבי הארץ, מלבד אלה המתקיימים במחוז מרכז. 

בהלול מגנה את המגמה המתהווה בהפרת שגרת משחקי הכדורגל בין קבוצות ערביות ויהודיות כשלטענתו, מגרשי הכדורגל הם אחד המקומות היחידים בהם מתקיים דו קיום ויש לשמר זאת.

"בסוף השבוע האחרון משטרת ישראל קיבלה החלטה לבטל את כל משחקי הכדורגל בכל הגילאים בין יהודים לערבים, מלבד המפגשים באזור ת"א", כתב ח"כ בהלול.

"על אף שהסיכון הביטחוני ברור והפחד ששורר מובן, עלינו לעשות מאמצים מיוחדים כדי להחזיר את משחקי הכדורגל למסלולם הרגיל, ככל שניתן ובמהירות האפשרית".

לדברי בהלול, "הכדורגל הישראלי הוא אחד מהמקומות היחידים שבהם מדינת ישראל יכולה להיות גאה בשילוב בין הציבור היהודי והערבי. מדובר בנקודת מפגש חשובה ואקוטית וביטול המשחקים רק גורר אחריו רגשות ריחוק וניתוק בין הציבור היהודי לבין הציבור הערבי בישראל".

בהלול סייג את דבריו כשאמר כי "אין בכוונתי חלילה להחליף את משטרת ישראל, אך אני רואה לנכון כי חשוב להדגיש את ערכם הלאומי של קיום המשחקים, גם אם כרוך בכך צורך באבטחה מתוגברת. אחריות לאומית היא לא אך ורק שמירה על בטחון, אלא גם שמירה על מרקמי החיים והמאבק בגזענות בחברה הישראלית. הכדורגל היא נכס צאן ברזל בכל מה שקשור לדו קיום, ויש לשמר אותו ככזה".

לסיכום אמר בהלול, "אני מקווה כי כבר במהלך סוף השבוע הקרוב יוחזרו המשחקים למסלולם הרגיל ומבקש מהמשטרה, מההתאחדות ומכל הנוגעים בדבר, שיינקטו כל מאמץ על מנת להביא לקיום המשחקים."

כזכור, בשל גל הטרור ההולך וגובר החליטו במשטרת ישראל בסוף השבוע האחרון לאסור על קיום משחקי הספורט כולם המתקיימים בין יהודים לערבים, זאת בשל "חומר הנפץ" לדברי גורמים במשטרה במשחקים הללו. נראה שסיבה נוספת לאסור את קיומם של המשחקים הללו היא גם בשל כוח האדם הדל של המשטרה לאבטח משחקים רגישים כאלה, כשהכוחות עסוקים במשימות רבות אחרות.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il