הפגנה ברומא: צו המוסר - תמיכה בישראל

למעלה מאלף בני אדם הגיעו להפגנה מול השגרירות הישראלית. מנהיגי המפלגות המקומיות קראו לכלי התקשורת שלא לאמץ את השקר הפלסטיני.

ניצן קידר , ה' בחשון תשע"ו

המפגינים, מול השגרירות ברומא
המפגינים, מול השגרירות ברומא
צילום: משרד החוץ

למעלה מאלף בני אדם, הפגינו אחר הצהריים (ראשון) בכניסה לשגרירות ישראל ברומא שבאיטליה, מפגן של הזדהות ותמיכה בישראל על רקע גל הטרור הנוכחי.

המפגינים נשאו דגלי ישראל ושלטים וקראו להגביר את התמיכה בישראל.

במהלך ההפגנה נאמו נציגים של רוב המפלגות האיטלקיות, כולל מפלגת השלטון. חלק מן הנואמים אף היפנו ביקורת קשה כלפי התקשורת הבינלאומית וטענו כי "היא הופכת את התוקף לקורבן ומעוותת את המציאות".

אחד הנואמים, פבריציו צ'יקיטו, המשמש בתפקיד בכיר בפרלמנט, הבהיר כי דווקא בשעה זו חלה החובה על העם האיטלקי בפרט ועל העולם כולו לעמוד לצידה של ישראל. "כך נוהגים אנשים מוסריים. הצו המוסרי הוא תמיכה בישראל", הבהיר צ'יקיטו.

עמית זרוק, דובר השגרירות ברומא סיפר לערוץ 7 "אנחנו באיטליה, כחלק מהמערכה שלנו באירופה, פועלים באופן אינטנסיבי בעיקר נגד דיס-אינפורמציה, ונטייה שיש לחלק מכלי התקשורת לקבל כמובנת מאליה את ההטעיה הפלסטינית, שלא לומר ההסתה".

"אנחנו מנסים באופן אקטיבי לצמצם ככל שניתן את הניסיון הפלסטיני, שהם הביאו לדרגת אומנות, להפוך את עצמם למסכנים במקום למי שאחראים לתקיפות הקשות", דברי זרוק.

אגב, במקביל, התקיימה גם במדריד הפגנה בהשתתפות כמה מאות בני אדם להבעת תמיכה בישראל, מול השגרירות המקומית.