אלפי דגלים חולקו בצמתים ובזירות הפיגועים

תלמידי ותלמידות מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא התגייסו למבצע חלוקתם של עשרים אלף דגלי ישראל ל"חיזוק הגאווה הלאומית והכרת תודה".

שמעון כהן , ז' בחשון תשע"ו

חלוקת דגלים בירושלים
חלוקת דגלים בירושלים
צילום: מרכז ישיבות בני עקיבא

מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא התגייס למשימת חלוקת 20,000 דגלים ברחבי הארץ כדי להעלות את המורל והגאווה הלאומית לנוכח גל הפיגועים.

את המימון לרכישת הדגלים גייסו, נחמן רוזנברג ועו"ד ישראל ספירו, פעילים חברתיים מהעיר בית שמש, אשר אמרו כי מטרת המיזם היא לעודד את רוח העם, "הדבר המסוכן ביותר בזמן מלחמה זה היחלשות רוח העם. לנו חשוב לסייע בחיזוק הגאווה הלאומית ולהכיר תודה לשוטרים וללוחמי מג"ב ששומרים עלינו".

השניים פנו למרכז ישיבות בני עקיבא והחלו מיד להניע את המהלך. הדגלים הגיעו למוסדות השונים במהלך יום שישי האחרון ובתוך יומיים חולקו בצמתים, במרכזי הערים ובנקודות בהם נפגעו יהודים בפיגועים הקשים.

התלמידים והתלמידות שהשתתפו בחלוקה עשו זאת תוך כדי שירה והנפת הדגלים וסיפרו על תחושת השליחות, "לחלק דגל ישראל בימים כאלה זה מסר לאויבים שלנו שאנחנו לא נשברים, אנחנו לא זזים מארץ ישראל ושאנחנו לא מפחדים", אמר אחד מהם.

על התגובות שקיבלו על המבצע סיפרו כי זכו לאהדה גדולה מקרב העוברים ושבים, "הרבה מצפצפים עם הרכב, הרבה פותחים וצועקים 'כל הכבוד' והרבה אומרים תודה וזו ההוכחה שעם ישראל חי".