קרוב רחוק: מכבי ת"א עם הפסד נוסף באלופות

הצהובים כמעט והצליחו לצאת עם תוצאה טובה ממשחקם מול פורטו החזקה, אך לבסוף הפסידו 2:0. ההישג השלילי של חיפה עדיין מאיים.

נרי וייס , ז' בחשון תשע"ו

זהבי וורמוט, עוד הפסד באלופות
זהבי וורמוט, עוד הפסד באלופות
צילום: יששכר רואס

תחושת פספוס. נכון, פורטו לא ברמה של מועדון הכדורגל של מכבי ת"א. שוער ברמה הגבוהה ביותר, הגנה מצויינת וחלק התקפי מהטובים כיום באירופה. ועדיין, מכבי הציגה הערב (שלישי) את אחד ממשחקיה הטובים באירופה, בטח במסגרת שלב הבתים של ליגת האלופות העונה. 

אחרי התבוסות לצ'לסי ודינמו קייב, כשבראש עומד ההישג השלילי של מכבי חיפה שסיימה את שלב הבתים עם 0 נקודות ו-0 שערים, עלו שחקני מכבי ת"א עם רצון גדול להוכיח כי התקופה שעוברת עליהם היא דבר שקורה לכולם ואפשר להתגבר עליה.

הצהובים הציגו את אחת מהמחציות הטובות שלה באירופה, ואולי אף הטובה ביותר במסגרת ליגת האלופות, כולל הופעתה הקודמת במפעל הבכיר, ועדיין ירדה ממנה בפיגור 0:2, תוצאה שנשמרה עד לסוף המשחק.

 וכך, בתום הסיבוב הראשון של שלב הבתים בליגת האלופות, מכבי ת"א עדיין ללא נקודות וללא שערים, בדומה לשיאה השלילי של מכבי חיפה מעונת 2009/10. האם הצהובים ישחזרו את ההישג השלילי?

כבר בפתיחת המשחק אפשר היה לחוש את הלך הרוחות שזימן לצהובים אפשרות להוציא תוצאה טובה מול היריבה העדיפה, כשביציעים מי ששלטו דווקא היו האוהדים מישראל כשהדליקו אבוקות, במה שעשוי לעלות לצהובים מחיר כספי כבד.

לא רק ביציעים הייתה תחושה שאפשר לעשות את הלא יאומן הערב, אלא גם על כר הדשא כשהמכבים פתחו היטב את המשחק עם שליטה בכדור וניסיון לצאת קדימה. בדקה ה-16 המכבים כמעט ועלו ליתרון כשטל בן חיים החלוץ במהלך גדול מצא את עצמו במצב להבקעה, אך במקום לבעוט העביר את הכדור לרגל השניה וההגנה הפורטוגלית הצליחה להרחיק את הסכנה.

הצהובים המשיכו לתקוף אך לא הצליחו להגיע למצבי הבקעה טובים, אבל נראה היה שההישג השלילי של מכבי חיפה בליגת האלופות, יימחק במהלך המשחק הערב. 

בניגוד למהלך המשחק, 38 הדקות הבינוניות של פורטו הגיעו אל סיומן כשהחלוץ המצויין של פורטו, אבובאקר ניצל יציאה מהוססת של שוער הצהובים ראיקוביץ' הסרבי הצעיר ומקרוב נגח את הראשון של פורטו במשחק. לזכותם של השחקנים בצהוב ייאמר כי אלה לא נכנסו לקיפאון ובמצב של פיגור המשיכו ללכת קדימה, אך למעשה היה זה בעוכריהם.

פורטו יצאה למתפרצת מהירה ושתי דקות לאחר השער הראשון, כבשו גם את השני והיממו את הצהובים מישראל שירדו אל הפסקת המחצית מאוכזבים מאוד דווקא לאור יכולתם הטובה על כר הדשא.

מכבי המשיכה לשלוט במרכז המגרש גם במחצית השניה, אך הבעיטות שבעטה הלכו אל מחוץ לשערו של איקר קסיאס הספרדי, שוער פורטו. הפורטוגלים התאוששו בדקה ה-66 ובתוך דקה הגיעו לשתי הזדמנויות לכיבוש, אך מזל גדול הציל את הצהובים מתבוסה של ממש.

הצהובים ניסו בשארית כוחם לתקוף את שערו של קסיאס, אך גם ניסיונות אלו עלו בתוהו ובסיום הפורטוגלים שומרים על מקום ראשון בבית, הצהובים, למרות יכולת משופרת מהמשחקים הקודמים, עדיין עם 0 שערים ו-0 נקודות בתום הסיבוב הראשון של שלב הבתים בליגת האלופות.

במשחק המקביל בבית, סיימו צ'לסי ודינמו קייב בתוצאה 0:0. בשלב הזה, פורטו במקום הראשון. 

שחקני מכבי מאוכזבים הערב רויטרס
זהבי. בלעדיו מכבי לא כובשת רויטרס
טל בן חיים החלוץ. היה הטוב על המגרש בצהוב רויטרס


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il