הפועל ירושלים רוצה ניצחון בכורה ביורוקאפ

אחרי התבוסה במחזור הפתיחה לניז'ני הרוסית, האלופה הישראלית חייבת ניצחון הערב מול נפטונאס קלייפדה הליטאית. ג'נינג יערוך בכורה

נרי וייס , ח' בחשון תשע"ו

פרנקו. חייב ניצחון הערב
פרנקו. חייב ניצחון הערב
צילום: עודד קרני, מנהלת הליגה

המצב הביטחוני אמנם ממשיך להסלים, אך בנתיים הוא אינו משפיע על קיום משחקים אירופאים כאן בישראל, כשהערב (רביעי) תארח הפועל ירושלים את נפטונאס קלייפדה הליטאית, במסגרת המחזור השני במפעל היורוקאפ האירופי.

הירושלמים יארחו את הליטאים באולמם הביתי, היכל הפיס ארנה, ואל המשחק צפויים להגיע אוהדים רבים בכדי לדחוף את האדומים מהבירה לניצחון ראשון במפעל האירופי, זאת על אף המצב הביטחוני בבירה ובמדינה כולה.

שתי הקבוצות מגיעות למשחק הערב כשהן סוחבות הפסד כבר בפתיחת שלב הבתים של המפעל, כשירושלים הובסה על ידי ניז'ני נובגורוד הרוסית בתוצאה 92:71 ואילו הליטאים הפסידו בביתם ולמרות יכולת טובה לגלאטסראיי הטורקית החזקה בתוצאה 90:94.

הירושלמים עוד נרגעו מעט מהתבוסה לרוסים בזכות ניצחון על הפועל חולון ומאזן ניצחונות העומד על 2:0 לזכותה במסגרת ליגת העל הישראלית שבכדורסל, אך מפרשת ברייסי רייט האדומים עוד לא שקטו.

ראשי הקבוצה החליטו לתבוע את השחקן על ביטול החוזה בסכום שנעמד בכשני מיליון שקלים, זאת לאחר שהשחקן שיקר לראשי הקבוצה האדומה מירושלים וטס להיבחן בקבוצה בסין הרחוקה, בניגוד להודעתו כי הוא טס לארצות הברית בשל בעיות אישיות.

עוד לפני השעייתו של רייט, המצטיין בעונה שעברה אצל האדומים בזירה האירופית ובליגה הישראלית גם כן, החתימו בירושלים את מאט ג'נינג המצויין בן ה-27, שניחן ביד טובה מחוץ לקשת.

ג'נינג אינו במקומו של רייט, כשהשתיים אמנם מצטיינים באותן התכונות, אך למעשה מקומם על הפרקט שונה כשג'נינג משמש כגארד ואילו רייט שימש כמוביל כדור שני ולעיתים קרובות אף כקלע בלבד.

דני פרנקו מאמן האדומים יודע גם הוא כי קבוצתו חייבת לנצח את המשחק הערב מול הליטאים המפתיעים בהיכל הפיס ארנה שבבירה, "אנחנו חוזרים לארח בארנה משחקים במסגרת היורוקאפ. לאורך העונה שעברה הארנה התפתחה להיות בית אמיתי עבורנו, בית שבו הקהל שלנו שווה לנו הרבה נקודות וניצחונות".

אם בהפועל רוצים באמת לזכות בכרטיס להשתתפות במפעל היורוליג בעתיד הקרוב, הם יהיו חייבים להוכיח את עצמם במפעל המשני בחשיבותו, מפעל היורוקאפ. הערב תהיה זו ההזדמנות שלהם להוכיח שהם שייכים לרמות הגבוהות. 


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il