דירבון נוסף לטרור הפלשתיני – מדאע"ש

גל הטרור הפלשתיני מקבל רוח גבית נוספת והפעם מארגון המדינה האסלאמית דאע"ש הקורא להחרפת הטרור ומבטיח להצטרף בהמשך.

שמעון כהן , ט' בחשון תשע"ו

ומה עם הנרטיב שלהם? לוחם דאעש
ומה עם הנרטיב שלהם? לוחם דאעש
רויטרס

בכירים בארגון המדינה המוסלמית, דאע"ש, מדרבנים ומעודדים את הטרור הפלשתיני בדרכים שונות וקוראים להחרפת הפיגועים.

ארגון הטרור העולמי פתח בקמפיין של ממש הקורא להחרפת הטרור הפלשתיני, ולהערכת אנשי מרכז המידע למודיעין ולטרור גם אם לפי שעה הפלשתינים אינם נענים באופן ישיר לקמפיין הרי שיכולות להיות לו השפעות אזוריות.

לדבריהם, "קמפיין ההסתה עלול לדרבן גורמים ג'האדיסטים במזרח התיכון וברחבי העולם, כאלו שאינם פלשתינים, לפעול נגד ישראל ונגד מטרות יהודיות, כהזדהות עם המאבק הפלשתיני וכהיענות לקריאת דאע"ש להרוג יהודים".

בקמפיין המדובר, מסבירים במרכז, נוטלים חלק פעילי דאע"ש ומוסדות ההסברה של דאעש בעיראק, סוריה ומדינות נוספות, הקוראים לרצח יהודים. כמו כן הועלו ככל הנראה על ידי תומכי 'דאע"ש' לטוויטר קריאות שכותרתן "שחיטת היהודים" ו"הזאבים הבודדים."

במרכז מתארים פרקים נוספים מהקמפיין הדאע"שי לעידוד הטרור הפלשתיני ומספרים כי במהלך חודש אוגוסט האחרון הקים הארגון פלטפורמה תקשורתית חדשה בשם 'מוסד אלמסרא', המתמקדת בנושא הפלשתיני.

שמה של הפלטפורמה מרמז על המסלול שאותו עשה, על פי האמונה המוסלמית, מוחמד ממכה אל מסגד אלאקצא משם עלה השמיימה, המסלול ששמו במסורת המוסלמית אלמסרא.

"פלטפורמה זאת מפגינה פעלתנות הסברתית רבה על רקע גל הטרור הפלשתיני הנוכחי. ל'מוסד אלמסרא' אתר אינטרנט בו מועלים תכני הסתה הקוראים לפעול נגד ישראל תוך שימוש באלמנטים וציוויים דתיים ואמצעים ויזואליים, שנועדו לעורר את הרגש המוסלמי של הגולשים ולהשפיע עליהם לנקוט בפעולה. בין התכנים באתר: חדשות בנושא ירושלים, קישורים לסרטונים המתעדים את הפיגועים, האדרת השהידים וקריאות לבצע פעולות טרור נוספות".

עוד מספרים במרכז המידע כי 'מוסד אלמסרא' העלה סדרה של סרטוני תמיכה בפלשתינים ופעולותיהם. בסרטוני התמיכה נראות תמונות של הר הבית, מסגד אלאקצא וכיפת הסלע ונשמעות קריאות לבצע ג'האד למען אללה על אדמת פלשתין. כך למשל בסרטון, שפורסם תחת הכותרת "שחיטת היהודים" נראות תמונות של העיר העתיקה בירושלים ושל הר הבית כיפת הסלע ומסגד אלאקצא, כשברקע נשמעים דבריו של אוסאמה בן לאדן המדבר על חשיבות ירושלים.

בסרטון נשמע מנהיג דאעש אבו בכר אלבע'דאדי הקורא לנקמת דם. בסרטון נראים הפיגועים, שבוצעו לאחרונה בירושלים תחת הכותרת "פעולות הזאב הבודד בירושלים". כמו כן נראים בסרטון פעילי דאעש מתאמנים כשברקע דבריו של אוסאמה בן לאדן השוללים את קיומה של מדינת היהודים על אדמת פלשתין".

"בסרטון שפורסם על ידי מחלקת ההסברה של דאע"ש במחוז דיר אלזור, מתוארים היהודים על-ידי הקריין כ"רוצחי הנביאים" וכמי ש"סילפו את ספרי אללה ונלחמו במאמינים". היהודים מואשמים גם בכך שהם אלו, אשר יצרו את הנצרות ואת השיעה ושהם מפעילים את הנוצרים נגד המוסלמים. על רקע תמונות המתעדות את פיגוע הדריסה והדקירה בירושלים אומר הקריין: "דקרו את היהודי בסכין או דרסו אותו במכונית, הרעילו אותו, השיבו את חומרי הנפץ, את חגורות הנפץ והמטענים, שרפו את פניהם ואת בתיהם". בהמשך, קורא פעיל בארגון המכונה אבו מסלם אלמצרי, לג'האד של הפלשתינים, וקורא לפלשתינים 'לקטוע את אבריהם' של היהודים".

דוגמא נוספת ניתן לראות בסרטון נוסף שהופץ ביום ה-18 באוקטובר ואותו הפיקה לשכת ההסברה של דאע"ש בדרום מערב עיראק. הסרטון מכנה את היהודים ואת הנוצרים אויבי האסלאם. הדובר בסרטון ציין כי דאע"ש לא ישכח את המוסלמים בירושלים עד אשר "נשיב את מסגד אלאקצא מטומאת צאצאי הקופים והחזירים". הדובר הוסיף, כי המדינה האסלאמית "מתקרבת מעיראק ומסוריה לעבר ישראל, וכי שעתם של היהודים קרבה". סרטון אחר שהופק על ידי מחוז כרכוכ של דאע"ש קרא פעיל הארגון למוסלמים בירושלים להחריף את הפיגועים נגד היהודים במסגרת הג'האד המתנהל נגדם.

כאמור, במרכז המידע למודיעין מציינים כי לפי שעה אין היענות מיידית וברורה מצידם של הפלשתינים לקריאות מדאע"ש, אך לקמפיין ההסתה יכולות להיות השלכות אזוריות עם התגייסותם של תומכי הפלשתינים לגל הטרור הנוכחי וביצוע פיגועים במוקדים יהודיים וישראליים שונים במזרח התיכון.